GRI – Barry Guildford mianowany na nowego Globalnego Dyrektora Handlowego (GCD)

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Przemysław Marek | marek@apra.pl
24-05-2024,11:40 Aktualizacja: 22-05-2024,14:02
A A A

GRI jest wiodącym producentem wysokiej jakości opon specjalistycznych. Prowadzi swoją działalność w 13, a sprzedaż w ponad 70 krajach na całym świecie. Z dniem 1 marca 2024, ten producent ze Sri Lanki poczynił znaczący krok we wzmacnianiu swojego zespołu kierowniczego. Barry Guildford został mianowany na stanowisko Globalnego Dyrektora Handlowego (GCD).

Barry Guildford przynosi ze sobą szerokie doświadczenie oraz udokumentowaną historię sukcesów w obszarze strategicznego przywództwa i zarządzania sprzedażą w sektorze oponiarskim. W swojej roli jako GCD, będzie odpowiadał za kierowanie globalną organizacją ds. sprzedaży i marketingu GRI.

Należ zaznaczyć, że nowy dyrektor handlowy GRI posiada bogate doświadczenie w branży oponiarskiej, które zdobywał na różnych stanowiskach, a każde z nich cechują znaczące osiągnięcia i inicjatywy transformacyjne. Guildford pracował ostatnio jako Dyrektor Regionu Europa Północno-Wschodnia i Dyrektor Sprzedaży w ContiTrade, części grupy Continental. Był wówczas odpowiedzialny za koordynację modernizacji sieci sprzedaży detalicznej w branży motoryzacyjnej w wielu krajach.

GRI z myślą o ściernisku

Firma Route A4, jako wyłączny importer do naszego kraju opon rolniczych lankijskiej marki GRI, pochwaliła się poszerzeniem swojej oferty o ogumienie radialne do ciągników z serii: 65, 70, 85, które charakteryzują się między innymi...

Docenić należy jego inicjatywy w zakresie dywersyfikacji usług dla samochodów elektrycznych, rozwój działalności flotowej oraz wprowadzenie rozwiązań do cyfrowego zarządzania flotą, które dziś stanowią nowe standardy w branży. Ponadto, Guildford posiada szeroką wiedzę z zakresu marketingu. Opracowywał regionalne strategie marketingowe, wprowadzał cyfrowe rozwiązania biznesowe oraz nadzorował rebranding marki, co zaowocowało znacznym wzrostem sprzedażowym podczas jego pracy w Continental.

-„Nominacja Barry'ego Guildforda na Globalnego Dyrektora Handlowego jest świadectwem naszego zaangażowania w doskonalenie, innowacyjność biznesową i rozwój. Jego doświadczenie i sprawdzone umiejętności przywódcze czynią go idealnym kandydatem do realizacji strategii komercyjnej GRI” – stwierdził Prabhash Subasinghe, dyrektor zarządzający GRI.

Dalszy rozwój i umacnianie pozycji na rynku …

Firma GRI pod kierownictwem Guildforda zamierza wykorzystać nowe możliwości, poszerzyć swój zasięg na rynku oraz zintensyfikować zaangażowanie w dostarczanie innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie opon specjalistycznych dla klientów na całym globie. Nominacja Barry'ego Guildforda jest kamieniem milowym na drodze do dalszych sukcesów GRI oraz umacnia zaangażowanie firmy w realizacji aspiracji i potrzeb jej klientów. A jak swoją nominację skomentował nowy dyrektor?

 - „Dołączenie do GRI jako Globalny Dyrektor Handlowy stwarza ekscytującą możliwość wykorzystania mojego doświadczenia i wywarcia znaczącego wpływu na GRI na światowym rynku opon specjalistycznych. Jestem podekscytowany możliwością bycia częścią podróży GRI, szczególnie że firma jest głęboko zaangażowana w zrównoważony rozwój i zielone inicjatywy na całym świecie. Nie mogę się doczekać, aż poprowadzę zespół handlowy na nowe wyżyny sukcesu, jednocześnie zwiększając naszą odpowiedzialność za środowisko” – podsumował Barry Guildford

 

Poleć
Udostępnij