Amazone zadowolone z wyników finansowych w 2019 roku

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Krzysztof Płocki | krzysztof.plocki@rpt.pl
01-05-2020,10:50 Aktualizacja: 29-04-2020,20:48
A A A
Grupa Amazone podała, że w 2019 r. jej sprzedaż wyniosła 467 mln. euro, czyli spadła o 2,9%. Mając na uwadze drugie z rzędu suche lato oraz inne problemy, takie jak konflikty handlowe i problemy strukturalne w niektórych krajach, zarząd Amazone uznał zeszły rok za udany.
 
- Nawet w panujących obecnie  niezwykle trudnych warunkach ramowych udało nam się przy dużym zaangażowaniu całego zespołu Amazone zamknąć obroty w pierwszym kwartale 2020 na wysokim poziomie. Oprócz konsekwentnego przestrzegania ochrony przed infekcjami za pomocą zalecanych do tego metod, naszymi głównymi celami w dalszym ciągu jest utrzymanie produkcji , dostaw i usług serwisowych. Nasze maszyny są pilnie potrzebne rolnikom i usługodawcom do produkcji żywności a tym samym do zapewnienia naszego bezpieczeństwa żywnościowego nie tylko dzisiaj ale również  w przyszłości. Nie można jednak wykluczyć w dalszym przebiegu roku 2020 negatywnych skutków wywołanych pandemią koronawirusa oraz przez ekstremalne zjawiska pogodowe - twierdzą szefowie firmy Amazone Christian Dreyer i dr Justus Dreyer.
Amazone Cenius Zone Finder

Kultywator Cenius-2TX ZoneFinder i Exatrek Amazone

Gleba jest ważną częścią rolnictwa, a jej parametry są istotne dla potrzeb rolnictwa precyzyjnego. Istniejące mapy gleb zapewniają podstawową wiedzę, ale nie uwzględniają wpływu długoterminowego zarządzania gruntami rolnymi na strukturę gleby....
 
Amazone informuje, że w wielu obszarach produkcji jest niezależne od dostawców zewnętrznych i może w obliczu trudnej sytuacji gospodarki światowej korzystać z własnych zapasów. - Aktualnie logistyka części zamiennych działa stabilnie a osoby kontaktowe są również codziennie osiągalne telefonicznie lub elektronicznie. Przy przestrzeganiu wszystkich zalecanych środków ochronnych a szczególnie odległości, pracownicy działu obsługi klienta i sprzedaży dostępni są również na miejscu - czytamy w komunikacie.
 
Niemiecki producent maszyn i narzędzi rolniczych, w 2019 roku odnotował duży rozwój sprzedaży we Francji, Polsce, Anglii , na Węgrzech i w Ameryce Północnej. Ważnymi wydarzeniami dla rozwoju Grupy Amazone było otwarcie w ubiegłym roku dwóch nowych oddziałów w Anglii i na Węgrzech, które posiadają sale szkoleniowe i wystawowe, magazyny z częściami zamiennymi oraz biura. Amazone eksportuje aż 80% swojej produkcji.
 
- Na targach Agritechnica 2019 w Hanowerze odnieśliśmy szczególny sukces. Zaprezentowaliśmy łącznie 30 innowacyjnych rozwiązań we wszystkich sektorach, a trzy z nich zostały nagrodzone srebrnymi medalami przez komisję ds. nowości wiodących targów o światowym zasięgu. Bardzo dobra frekwencja krajowa i międzynarodowa na naszym stoisku nie tylko odzwierciedlała duże zainteresowanie naszym szerokim asortymentem, ale także doprowadziła do znacznego wzrostu zamówień, który utrzymuje się do dnia dzisiejszego - czytamy w komunikacie.
Poleć
Udostępnij
Skomentuj