Wieprzowina w cenie więc tuczniki są droższe

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
26-05-2018,15:00 Aktualizacja: 28-05-2018,10:41
A A A

Tuczniki w Niemczech w kolejnym tygodniu były droższe. Na wyższą cenę skupu wpływają sezon grillowy oraz rosnący popyt na te zwierzęta.

Żywiec wieprzowy jest towarem pożądanym nie tylko na rynku niemieckim, ale także w innych krajach Unii Europejskiej. Wpływa na to słoneczna pogoda, która naturalnie przekłada się na sezon grillowy i większe spożycie wieprzowiny.

Zakłady przetwórcze w Niemczech, Holandii i Belgii zgłaszają coraz większe zapotrzebowanie na tuczniki. W ubiegłym tygodniu we wszystkich tych krajach ceny żywca wieprzowego wzrosły o pięć centów. Z kolei w Austrii odnotowano wzrost o trzy centy.

myśliwi, polski związek łowiecki, minister środowiska, dziki

Myśliwi strzelają do dzików. PZŁ odpowiada na zarzuty

Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej poinformował, że Polski Związek Łowiecki (PZŁ) przesłał odpowiedź na pismo Mariusza Nackowskiego ze Stowarzyszenia PTCH Podlasie w sprawie walki z rozprzestrzenianiem się ASF w...

Tuczniki w bieżącym tygodniu w Niemczech podrożały o kolejne dwa centy. Według danych niemieckiego stowarzyszenia producentów trzody chlewnej VEZG wzrosły one do wysokości 1,44 euro za kilogram w wadze bitej ciepłej czyli około 6,19 zł/kg.

Analitycy Krajowego Związku Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej podkreślają, że te optymistyczne ruchy cenowe wynikają wciąż z niewystarczającej podaży żywca dla rosnących potrzeb przetwórstwa.

Producenci trzody chlewnej w Niemczech doskonale wpisują się w rosnący popyt na wieprzowinę. Według danych przedstawionych przez portal euromeatnews.com w pierwszym kwartale tego roku produkcja tego mięsa wzrosła tam o 1,8 proc. tj. o 36,6 tys. ton w porównaniu do ubiegłego.

Produkcja wieprzowiny w Niemczech pierwszych trzech miesiącach 2018 r. wyniosła 2,06 mln ton. W tym okresie ubito tam niemal prawie 14,54 mln szt. świń, czyli 82,5 tys. sztuk więcej niż w ubiegłym roku.

Więcej ubojów odnotowano wśród zwierząt wyprodukowanych w Niemczech. O 120,5 tys. sztuk zmalała natomiast liczba ubojów tuczników pochodzących z importu.

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2024

Hoduj z głową świnie:

-Żeby rozród działał dobrze

-Tucz świń w cyklu otwartym. Genetyka i zdrowie

-Okiem doradcy - bioasekuracja ASF

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2024

Hoduj z głową bydło:

-Okiem doradcy - cicha ruja

-Sucha masa jest kluczowa

-Jak liczyć koszty żywienia w produkcji mleka?

-TMR w teorii i praktyce

 

PRENUMERATA

 

9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu