Wielka Brytania eksportuje coraz więcej wieprzowiny

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
29-11-2022,10:05 Aktualizacja: 29-11-2022,10:03
A A A
Wieprzowina pochodząca z Wielkiej Brytanii cieszy się coraz większą popularnością. Kraj ten od stycznia do września wyeksportował o 7% więcej tego rodzaju mięsa niż przed rokiem. 
 
Według analizy Rady ds. Rozwoju Rolnictwa i Ogrodnictwa (AHDB) eksport wieprzowiny z Wielkiej Brytanii (bez podrobów) wyniósł we wrześniu 17,9 tys. ton. Było to o 4% więcej niż w sierpniu i o 9% niż w września 2021 r. 
 
Łączny eksport wieprzowiny (z wyłączeniem podrobów), jak podaje euromeatnews.com, od stycznia do września osiągnął poziom 177,2 tys. ton. Było to o 7% więcej rok do roku. Jednak wolumen ten był niższy niż przed pandemią.
 
walka z asf w Polsce, rapor NIK, Inspekcja Weterynaryjna, hodowla trzody chlewnej

Zwalczanie ASF pod lupą NIK. Stwierdzono wiele nieprawidłowości

Najwyższa Izba Kontroli zarzuca Inspekcji Weterynaryjnej niedostateczny nadzór przestrzegania zasad bioasekuracji w gospodarstwach czy nierealizowanie co najmniej raz w roku obowiązkowych kontroli w hodowlach trzody w zakresie zwalczania...
Eksport wieprzowiny do Chin nadal spada, ponieważ tamtejsza produkcja wraca do normy po pandemii wywołanej przez afrykański pomór świń (ASF). Dostawy do Chin od początku roku ograniczono o 34% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. 
 
Eksport podrobów wieprzowych z Wielkiej Brytanii od wielu lat zwiększa się mimo, że we wrześniu był o 2% niższy niż w sierpniu i wyniósł 11,3 tys. ton. Jednocześnie jego poziom był o 31% wyższy niż we wrześniu ubiegłego roku. Tym samym kraj ten od stycznia do września wyeksportował 107 tys. ton tego asortymentu, co oznacza wzrost o 11% rok do roku.
 
Chiny nadal mają największy udział w eksporcie podrobów z rynku brytyjskiego. Dostawy do Chin wyniosły w tym roku łącznie 47,9 tys. ton i były one o 3% niższe niż w zeszłym roku. 
 
Spadek ten został zrównoważony przez wzrost wysyłki do Unii Europejskiej oraz na Filipiny, gdzie wyeksportowano odpowiednio 30,1 tys. ton i 13 tys. ton.
 
We wrześniu import wieprzowiny (bez podrobów) do Wielkiej Brytanii wyniósł 59,3 tys. ton. Jego poziom był zbliżony do sierpniowego, ale jednocześnie był o 10% niższy w porównaniu z wrześniem ubiegłego roku. Od stycznia do września import wyniósł łącznie 587,3 tys. ton i był o 13% wyższy niż rok temu.
 
Więcej informacji na temat hodowli i produkcji trzody chlewnej znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2022

Hoduj z głową świnie:

-Pieniądze na ogrodzenie

-Co z ceną za tuczniki

-Włókno w paszy dla zdrowia

-Odchów prosiąt po nowemu

-Co zamiast tlenku cynku?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 1/2023

Hoduj z głową bydło:

-Dobre kiszonki to tańszy opas

-Hodowla i ekonomia

-Stymulacja odporności cieląt

-Zasuszenie samo się nie zrobi

-Stado bydła w telefonie

 

PRENUMERATA