Warchlaki w Niemczech podrożały. Sprawdź co z tucznikami

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
22-11-2018,7:30 Aktualizacja: 21-11-2018,20:00
A A A
Notowania warchlaków niemieckich według Vereinigung der Erzeugergemeinschaften für Vieh und Fleisch (VEZG) po raz kolejny wzrosły. Z kolei tuczników na Małej Giełdzie pozostały bez zmian, ale w wyniku zmiany kursu euro po przeliczeniu na złotówki ich cena również nieznacznie wzrosła.  
 
Cena warchlaków niemieckich wycenianych według wagi 25 kg jest bardziej stabilna niż tuczników. Jednak w ostatnich notowaniach VEZG opublikowanych 19 listopada wzrosła ona z 31 euro za sztukę do 32,5 euro, czyli do około 140 zł. Jest to o 1,5 euro więcej niż przed tygodniem.
 
trzoda chlewna, zysk, ASF, koszt produkcji

Branża produkcji trzody chlewnej przynosi coraz mniejszy zysk

Produkcja żywca wieprzowego przy obecnych niskich cenach staje się coraz mniej opłacalna, a w niektórych przypadkach przynosi straty. Całą sytuację pogarszają wysokie ceny pasz, problem z afrykańskim pomorem świń (ASF) oraz zaostrzenie...
Według ekspertów z portalu warchlaki.com nie ma co liczyć, że cena spadnie. Na Zachodzie Europy rośnie zapotrzebowanie na warchlaki do tuczu. Jeżeli ktoś planuje ich zakup to nie powinien czekać, bo taniej nie będzie - czytamy na portalu.
 
Z kolei w notowaniach tuczników na Małej Giełdzie opublikowanych 20 listopada cena pozostała bez zmian. Utrzymała się ona na poziomie 1,42 euro za kg wagi bitej ciepłej (wbc). Przy kursie euro 4,33 z dnia 20 listopada cena za kilogram wynosi 6,15 złotych. 
 
Z powodu zmiany kursu euro cena w złotówkach przeliczona po obecnym kursie jest wyższa od notowania piątkowego o 5 groszy. Jednak w polskich skupach odnotowuje się spadki cen, ponieważ zapotrzebowania na tuczniki jest niskie. 
 
  • Tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2024

Hoduj z głową świnie:

-Żeby rozród działał dobrze

-Tucz świń w cyklu otwartym. Genetyka i zdrowie

-Okiem doradcy - bioasekuracja ASF

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2024

Hoduj z głową bydło:

-Okiem doradcy - cicha ruja

-Sucha masa jest kluczowa

-Jak liczyć koszty żywienia w produkcji mleka?

-TMR w teorii i praktyce

 

PRENUMERATA

 

9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu