Doświadczenia w zwalczaniu ASF opisali w książce

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
21-12-2018,9:50 Aktualizacja: 21-12-2018,9:42
A A A
Książka ”Afrykański pomór świń - nowe doświadczenia w zwalczaniu choroby” Jest to nowa pozycja wydawnicza, która podsumowuje zarówno praktyczne doświadczenia zdobyte w ciągu ostatnich 4 lat, jak i ostatnie doniesienia naukowe związane z ASF.
 
Autorem pierwszej części jest lek. wet. Joanna Piekut. Opisuje ona obowiązujące przepisy prawne oraz ich ewolucję w miarę nabywania kolejnych doświadczeń. 
 
Przedstawia ona również procedury postępowania w walce z chorobą, które stanowią cenną wiedzę nie tylko dla lekarzy weterynarii oraz służb weterynaryjnych, ale również dla rolników, myśliwych, przetwórców wieprzowiny oraz firm obsługujących rolnictwo.
 
ASF, Chiny, trzoda chlewna, wirus

Wirus ASF coraz bardziej rozprzestrzenia się w Chinach

Afrykański pomór świń (ASF) w ubiegłym tygodniu został wykryty w chińskim gospodarstwie w prowincji Qinghai. W wyniku choroby w tym kraju ubito łącznie ponad 630 tys. zwierząt.   ASF jak do tej pory został potwierdzony w 22 chińskich...
Prof. Zygmunt Pejsak, znany ekspert w zakresie chorób trzody chlewnej, jest autorem drugiej części książki. Opisuje on i przybliża wiele aspektów naukowych związanych z chorobą ASF. 
 
Profesor Pejsak w przystępny sposób podsumowuje stan obecnej wiedzy naukowej, ocenia i analizuje podjęte działania w kierunku zwalczania choroby oraz prognozuje rozwój sytuacji w przyszłości - informuje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej.
 
"Zdaniem ekspertów książka ta jest niewątpliwie bardzo potrzebna. Zagrożenie dla branży wieprzowiny jest coraz większe. Bez upowszechnienia wiedzy o wirusie ASF i metodach jego zwalczania nie osiągniemy celu jakim jest ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby" mczytamy na stronie internetowej KZP-PTCh.
 
Książkę można zamówić TUTAJ
 
  • Informacje dotyczące afrykańskiego pomoru świń oraz tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ

 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 1/2024

Hoduj z głową świnie:

-Skąd się biorą stereotypie u świń?

-Jednym głosem w imieniu hodowców

-Zimowe wyzwania na odchowalni i tuczu

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2024

Hoduj z głową bydło:

-Okiem doradcy - cicha ruja

-Sucha masa jest kluczowa

-Jak liczyć koszty żywienia w produkcji mleka?

-TMR w teorii i praktyce

 

PRENUMERATA

 

9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu