Wirus ASF coraz bardziej rozprzestrzenia się w Chinach

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
20-12-2018,11:00 Aktualizacja: 21-12-2018,13:09
A A A
Afrykański pomór świń (ASF) w ubiegłym tygodniu został wykryty w chińskim gospodarstwie w prowincji Qinghai. W wyniku choroby w tym kraju ubito łącznie ponad 630 tys. zwierząt.
 
ASF jak do tej pory został potwierdzony w 22 chińskich prowincjach. Ostatnie zgłoszenie wykrycia choroby odnotowano w ubiegłym tygodniu w Qinghai – informuje portal 3trzy3.pl.
 
W Chinach z powodu ASF poddano ubojowi ponad 630 tys. zwierząt. Działania te są próbą powstrzymania rozprzestrzenianie się choroby na terenie kraju.
 
ASF, dzik, przypadki, wirus

ASF. Ponad 100 kolejnych przypadków choroby u dzików

Afrykański pomór świń (ASF) wciąż rozprzestrzenia się w woj. podlaskim, warmińsko-mazurskim, lubelskim oraz mazowieckim. Główny lekarz weterynarii poinformował wczoraj (14 grudnia) o wystąpieniu kolejnych przypadków tej choroby...
Jak poinformowało ministerstwo rolnictwa Chin oraz Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO), wykrycie wirusa ASF u dzika w listopadzie w Jilin wykazało różnice genetyczne w odniesieniu do wirusów znalezionych w poprzednich ogniskach choroby u świń. 
 
Ministerstwo zwiększa środki kontroli nad ASF. Według ich zaleceń należy dzielić się informacjami na temat znalezienia padłych dzików. 
 
Należy również prowadzić aktywny nadzór na obszarach wysokiego ryzyka i w razie zagrożenia przerywać cykl transmisji wirusa. Nie wolno karmić trzody chlewnej i dzików odpadkami kuchennymi. 
 
Władze apelują także o poprawę bezpieczeństwa biologicznego, zabraniając dzielenia się pracownikami i personelem między różnymi producentami świń.
 
Jednocześnie zabraniają hodowcom trzody chlewnej wprowadzania dzików do gospodarstw rolnych i zakazują hodowli świń na wolnym wybiegu na obszarach zwykle zamieszkiwanych przez dziki.
 
  • Informacje dotyczące afrykańskiego pomoru świń oraz tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2024

Hoduj z głową świnie:

-Żeby rozród działał dobrze

-Tucz świń w cyklu otwartym. Genetyka i zdrowie

-Okiem doradcy - bioasekuracja ASF

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2024

Hoduj z głową bydło:

-Okiem doradcy - cicha ruja

-Sucha masa jest kluczowa

-Jak liczyć koszty żywienia w produkcji mleka?

-TMR w teorii i praktyce

 

PRENUMERATA

 

9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu