Dania wciąż podnosi cenę tuczników i warchlaków

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
20-05-2019,9:30 Aktualizacja: 20-05-2019,9:14
A A A
Cena tuczników w notowaniach Danish Crown wzrosła o 0,30 koron duńskich za kilogram wagi bitej ciepłej (wbc). Opublikowana dzień później cena warchlaków we wszystkich kategoriach zdrowotnych także podskoczyła w górę o 10 koron duńskich za sztukę.
 
Duńczycy opublikowali 16 maja notowania tuczników. Ich cena wzrosła o 0,30 koron duńskich (DKK) do wartości 11,40 DKK za kg wbc. W przeliczeniu na polską walutę jest to około 6,55 złotych, podaje portal warchlaki.com.pl.
 
Ustalona cena obowiązuje w 21. tygodniu 2019 r. Szybkie tempo wzrostu notowań tuczników utrzymuje się nadal. Zdaniem ekspertów hossa na wieprzowinie może potrwać dłużej niż zwykle i będzie bardziej trwała. 
 
tuczniki, cena, Niemcy, trzoda chlewna

Niemcy podnieśli cenę tuczników o kolejne 4 centy

Cena żywca wieprzowego na niemieckiej małej giełdzie pozostała bez zmian. Z kolei na dużej giełdzie notowania wzrosły o 4 centy za kilogram wagi bitej ciepłej (wbc).   Niemcy opublikowały 14 maja notowania małej giełdy (ISW). Cena...
W tym samym dniu w Danii opublikowano notowania warchlaków w trzech kategoriach: SPF Region 2/3 PRRS negatywny, SPF Region 2/3 PRRS pozytywny i konwencjonalny.
 
We wszystkich trzech grupach warchlaków nastąpiły podwyżki o 10 DKK za sztukę.
 
Zwierzęta o statusie zdrowotnym SPF Region 2/3 PRRS negatywny osiągnęły cenę 520 DKK (299,88 zł), SPF Region 2/3 PRRS pozytywny kosztowały 505 DKK (291,23 ł),a konwencjonalne osiągnęły wartość 495 DKK (285,46 zł).
 
Notowania te obowiązują od 20 do 26 maja. Jak podkreślają eksperci duński materiał hodowlany jest coraz bardziej w cenie o czym świadczy kolejna podwyżka. 
 
Dopóki ceny tuczników rosną zarobek rolników na tuczu również jest wyższy, co nakręca popyt na warchlaki. Tak więc mimo wysokich notowań warchlaków można na nich jeszcze zarobić.
 
  • Tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2024

Hoduj z głową świnie:

-Żeby rozród działał dobrze

-Tucz świń w cyklu otwartym. Genetyka i zdrowie

-Okiem doradcy - bioasekuracja ASF

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2024

Hoduj z głową bydło:

-Okiem doradcy - cicha ruja

-Sucha masa jest kluczowa

-Jak liczyć koszty żywienia w produkcji mleka?

-TMR w teorii i praktyce

 

PRENUMERATA

 

9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu