Chiny biją rekordy w imporcie wieprzowiny

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
21-04-2021,12:40 Aktualizacja: 21-04-2021,9:53
A A A
Import mięsa wieprzowego do Chin w marcu bieżącego roku osiągnął rekordowy poziom. Próby odbudowy pogłowia trzody chlewnej w tym kraju są nadal krzyżowane przez z afrykański pomór świń (ASF).
 
Chiny wciąż potwierdzają nowe ogniska ASF w stadach trzody chlewnej. W efekcie odbudowa pogłowia świń potrwa dłużej niż to zaplanowano. 
 
Deficyt białek zwierzęcych spowodował wzrost importu mięsa wieprzowego. W marcu do Państwa Środka, jak podaje portal euromeatnews.com, trafiło 460 tys. ton wieprzowiny. 
 
cena tuczników, trzoda chlewna, żywiec wieprzowy, niemiecka cena

Ceny tuczników pozostały stabilne

Rynek żywca wieprzowego w wielu europejskich krajach pozostał stabilny. Cena w Niemczech zarówno na małej jak i dużej giełdzie nie zmieniła się.    Tuczniki na dużej niemieckiej giełdzie w notowaniach z 14 kwietnia utrzymały cenę...
 
Tym samym odnotowano wzrost dostaw o 16% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku ustanawiając rekord. Import w pierwszym kwartale 2021 r. wzrósł o 22% do 1,16 mln ton.
 
Według danych National Bureau of Statistics, pod koniec marca krajowe pogłowie świń  w Chinach wyniosło 415,95 mln sztuk, to o około 30% więcej niż rok wcześniej. 
 
W tym samym okresie 2017 r., czyli jeszcze przed wybuchem ASF, liczba świń wynosiła 411 mln. 
 
Jednak inni eksperci nie zgadzają się z danymi przekazanymi przez Krajowe Biuro Statystyczne. Według Pan Chenjun, starszego analityka ds. zwierząt gospodarskich w Rabobank, pogłowie świń w tym kraju w okresie zimy spadło o 30%.
 
Niektóre szacunki pokazują, że kolejne fale afrykańskiego pomoru świń w ostatnich miesiącach doprowadziła do upadku co najmniej 20% świń.
 
Według prognoz import napędzany częściowo przez zakupy państwowe pozostanie silny w maju, ponieważ handlowcy przewidują odbicie krajowych cen wieprzowiny.
 
  • Więcej informacji na temat hodowli trzody chlewnej znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2021

Hoduj z głową świnie:

-Otwarcie kolejnej hodowli

-Nowości dla hodowców świń

-Gdy trzeba oszczędzać

-Jak nie cynk, to co?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2021

Hoduj z głową bydło:

-Wołowina ma potencjał

-Użytki zielone po zimie

-Kiszone ziarno kukurydzy

-Białko białku nierówne

-Jaką prasę wybrać ?

PRENUMERATA