Ceny tuczników czyli w oczekiwaniu na kolejne podwyżki

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
26-06-2019,12:00 Aktualizacja: 26-06-2019,11:38
A A A

Ceny tuczników w Niemczech, ale także w całej Unii Europejskiej, uległy stabilizacji. W 25 tygodniu 2019 roku czyli w dniach od 17 do 23 czerwca u naszych zachodnich sąsiadów pozostała ona na tym samym poziomie.

Notowania tuczników w ubiegłym tygodniu w poszczególnych krajach członkowskich wykazywały różne trendy.

Tuczniki w Hiszpanii w notowaniach z 20 czerwca kosztowały 1,45 euro za kg żywca czyli około 6,17 zł/kg.

Popyt na tamtejszą wieprzowinę ze strony Chin pozostaje na wysokim poziomie, ale jak informuje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej, maleją ceny eksportowanych podrobów i szynki.

afrykański pomór świń, rejonizacja asf, Chiny, Niemcy

ASF. Chiny zaakceptują rejonizację pomoru w Unii Europejskiej?

Chiny w rozmowach z niemiecką minister rolnictwa, jak wynika z nieoficjalnych informacji, zgodziły się na rozdzielenie ASF-u występującego u świń domowych oraz u dzików. Oznacza to wstępną zgodę tego kraju na rejonizację afrykańskiego pomoru...

Ceny tuczników w Danii 20 czerwca wynosiły 11,80 DKK za kg wbc tj. około 6,72 zł/kg. W Belgii i Holandii zakłady mięsne płaciły za kilogram żywca odpowiednio 1,25 oraz 1,38 euro tj. 5,32 oraz 5,87 zł/kg.

"W Niemczech, po dużych tarciach między producentami żywca i przetwórcami, co skończyło się obniżeniem ceny o 2 centy, zakłady przetwórcze zaakceptowały poziom cenowy 1,83 euro/kg i zaprzestały skupu na bazie własnych cenników" czytamy w komunikacie KZP-PTCH.

Notowania tuczników na dużej niemieckie giełdzie VEZG na ten tydzień (26 tydzień 2019 roku) pozostały bez zmian tj. na poziomie 1,83 euro za kg wbc czyli około 7,79 zł/kg.

Ceny tuczników o 3 centy wzrosły jednak na małej giełdzie w notowaniach z 21 czerwca co pokazuje, że kolejne podwyżki notowań tych zwierząt są możliwe.

  • Tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 1/2024

Hoduj z głową świnie:

-Skąd się biorą stereotypie u świń?

-Jednym głosem w imieniu hodowców

-Zimowe wyzwania na odchowalni i tuczu

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2024

Hoduj z głową bydło:

-Okiem doradcy - cicha ruja

-Sucha masa jest kluczowa

-Jak liczyć koszty żywienia w produkcji mleka?

-TMR w teorii i praktyce

 

PRENUMERATA

 

9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu