Zakaz stosowania klatek w hodowli byłyby ciosem dla rolnictwa

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
15-04-2021,14:10 Aktualizacja: 15-04-2021,14:14
A A A

Parlament Europejski zajmie się europejską inicjatywą obywatelską zakazującą stosowania klatek w hodowli - przypomina "Nasz Dziennik". Według gazety, "za wojną z rolnikami stoją lewicowi aktywiści z kilku krajów UE".

- Domaganie się zakazu stosowania klatek w hodowli jest kolejnym etapem wojny z europejskim rolnictwem. Te propozycje mają zupełnie inny cel niż poprawienie życia zwierząt. Tu chodzi o likwidację tej niezwykle ważnej dla całego społeczeństwa branży - podkreślił Jan Krzysztof Ardanowski, szef Rady do spraw Wsi i Rolnictwa przy Prezydencie RP.

produkcja mięsa, reklama mięsa czerwonego, janusz wojciechowski

Mięso na cenzurowanym? UE nie planuje zakazu produkcji

Unia Europejska nie planuje zakazania produkcji mięsa – zapewniają przedstawiciele Komisji Europejskiej podczas rozmów o przyszłości rynku żywnościowego. Dyskusja o produkcji zwierzęcej jest nakręcana przede wszystkim przez...

Według gazety, na poszczególne instytucje Unii Europejskiej wywierana jest ogromna presja ze strony organizacji pozarządowych zajmujących się tzw. ekologią, a w ostatnich dniach twórcy inicjatywy apelowali do swoich zwolenników o wywieranie presji na deputowanych do Parlamentu Europejskiego, aby wsparli ich działania w zabiegach na rzecz wprowadzenia zakazu.

- Realizacja ich postulatów może być bardzo niebezpieczna dla rolnictwa. Na szczęście ostateczny głos w tej sprawie będzie mieć Komisja Europejska i liczę na to, że wykaże się na tyle dużą determinacją, żeby spojrzeć na tę kwestię w sposób rozsądny - zauważa dr Zbigniew Kuźmiuk, ekonomista i poseł do PE w rozmowie z "ND".

W swoim wniosku autorzy inicjatywy domagają się od Komisji Europejskiej zaproponowania przepisów zakazujących stosowania klatek dla: kur niosek, królików, brojlerów hodowlanych, kur niosek hodowlanych, kaczek i gęsi, a także klatek dla macior, legowisk dla loch karmiących oraz indywidualnych zagród dla cieląt.

- Gdyby te przepisy weszły w życie, byłby to największy cios wymierzony w europejskie rolnictwo w całej jego historii - ocenił Jacek Podgórski, dyrektor Instytutu Gospodarki Rolnej.
 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 1/2024

Hoduj z głową świnie:

-Skąd się biorą stereotypie u świń?

-Jednym głosem w imieniu hodowców

-Zimowe wyzwania na odchowalni i tuczu

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 1/2024

Hoduj z głową bydło:

-Gdy brakuje kiszonki z kukurydzy

-Kiszonki i woda nie mogą zamarzać

-Zimny wychów na zdrowie

-Jak walczyć z chorobami racic?

 

PRENUMERATA