Początek grudnia przyniósł wzrost cen niemal wszystkich gatunków drobiu

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
12-12-2022,11:45 Aktualizacja: 12-12-2022,10:59
A A A
Indyki, gęsi oraz kaczki, na przełomie listopada i grudnia, podrożały. Natomiast cena kurcząt brojlerów uległa niewielkim spadkom. 
 
Na przełomie listopada i grudnia, w porównaniu z poprzednim tygodniem, odnotowano niewielki wzrost cen skupu indyków. Dostawcy za ten gatunek drobiu uzyskiwali średnio 9,19 zł za kg. Cena ta była o 3 gr za kg wyższa niż w poprzednim tygodniu oraz o 3% niż przed miesiącem. 
 
Kurczęta brojlery, jak podaje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, potaniały o 1% do wartości 5,93 zł za kg. Cena ta była o 1,5% niższa niż przed miesiącem. 
 
produkcja jaj w Ukrainie,  Avangardc, Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz, wojna w Ukrainie

Producenci jaj są w fatalnej sytuacji

O ile producenci mięsa drobiowego w Ukrainie radzą sobie relatywnie nieźle z rosyjską agresją, o tyle sektor jaj znajduje się w bardzo złej kondycji. A ma być jeszcze gorzej. Wyrazem tego  jest 50-proc. wzrost cen na rynku wewnętrznym....
Gęsi tuczone w dniach od 28 listopada do 4 grudnia skupowano średnio po 18,83 zł za kg. Były one o 2% droższe niż przed tygodniem oraz o 15% niż przed miesiącem. 
 
Za kaczki brojlery dostawcy uzyskiwali średnio 7,64 zł za kg. Cena ta była o 1 gr za kg wyższa niż w poprzednim tygodniu i przed miesiącem. W odniesieniu do notowań sprzed roku kurczęta brojlery podrożały o 40%, indyki o 78%, a kaczki brojlery o 40%. 
 
Zakłady drobiarskie na początku grudnia sprzedawały tuszki kurcząt patroszonych średnio po 8,15 zł za kg. Cena ta była o 1 gr za kg wyższa niż tydzień wcześniej, ale o 4% niższa niż na przed miesiącem oraz o 16% wyższa niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
 
Tuszki indyków w ciągu tygodnia podrożały o 1% do wartości 15,80 zł za kg. Jednocześnie były one droższe niż przed miesiącem i rokiem odpowiednio o 6% i 47%.
  

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2024

Hoduj z głową świnie:

-Przednówek w chlewni

-Tucz świń w cyklu otwartym. Żywienie

-Stres cieplny a rozród loch

-Środki do walki z muchami

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2024

Hoduj z głową bydło:

-Dobra siara to podstawa

-Stres cieplny - rozród, żywienie, cielęta

-Kwasica żwacza w świetle najnowszych doniesień

-Metody diagnozowania ciąży

 

PRENUMERATA