Wołowina z Polski będzie eksportowana do Egiptu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
20-05-2016,8:30 Aktualizacja: 19-05-2016,9:04
A A A

Mięso wołowe z trzech zakładów mięsnych z Polski trafi do Egiptu. W kolejce ustawiają się już kolejne, a uzyskanie przez nie zgody na sprzedaż swoich produktów do tego kraju wydaje się tylko kwestią czasu.

Wołowina sprzedana przez Polskę w ubiegłym roku osiągnęła wartość 1,2 miliarda Euro. Wartość polskiego eksportu rośnie wraz z otwarciem nowych rynków zbytu. Wszystko wskazuje na to, że także w tym roku ten dobry trend będzie kontynuowany - informuje TVP 1.

wołowina z Polski, Czarnogóra

Wołowina z Polski trafi do Czarnogóry

Polscy przedsiębiorcy od 9 kwietnia b.r. będą mogli rozszerzyć asortyment towarów eksportowych na rynek czarnogórski o świeże mięso wołowe, w tym mięso mielone – informuje Główny Lekarz Weterynarii. Oprócz...

 

Ceny żywca rzeźnego wynoszą obecnie w zależności od gatunku 7 - 10 zł za kilogram. Zachodni farmerzy otrzymują jednak ciągle o ok. 20 proc. wyższe ceny niż polscy. Różnice te są niwelowane zazwyczaj przez kurs złotego.

- Ceny żywca wołowego są związane z kursem Euro ale też z popytem na dane elementy tuszy. Jeśli jest duże zapotrzebowanie ze strony rzeźni czy ubojni idzie ona w górę - mówił dla TVP 1 Bogusław Roguś, prezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego.

Inspekcja weterynaryjna uzgadnia nowe pozwolenia na eksport krajowej wołowiny do Egiptu. Wiele zakładów chce sprzedawać tam swoje wyroby, jednak najpierw muszą spełnić wymogi, m. in. produkcji zintegrowanej czyli aby w jednym zakładzie odbywała się rozbiórka mięsa i jego chłodzenie.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2020

Hoduj z głową świnie:

-Krajowe źródła biała

-Kiedy i gdzie giną prosięta

-Od wyproszenia do krycia

-Trudny rok

-Rozpoczął hodowlę od nowa

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2020

Hoduj z głową bydło:

-Wysokie przyrosty się opłacają

-Młóto browarniane dla opasów

-500+ dla krowy

-Co na początek laktacji?

-Schorzenia racic w praktyce

PRENUMERATA