Romanowski: wezmę udział w spotkaniu w siedzibie PFHBiPM

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
12-02-2023,15:25 Aktualizacja: 12-02-2023,15:29
A A A

- Moje intencje od samego początku są takie same, może wyrażane emocjonalnie, ale takie same. Mazowieccy hodowcy bydła zorganizowani w MZHBIPB nie mogą ponosić odpowiedzialności zbiorowej - pisze do naszej redakcji wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski.

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi odpowiedział na pismo prezydenta Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Chodzi o stanowisko federacji w sprawie zaproszenia przez Rafała Romanowskiego zarówno prezydium PFHBiPM, jak i zarządu MZHBiPM, w celu wyjaśnienia przyczyn wykreślenia mazowieckiego związku ze struktur federacji.

PFHBiPM, MZHBiPM, krowy mleczne, hodowcy bydła mlecznego, produkcja mleka, Leszek Hądzlik, Rafał Romanowski

Konfliktu ciąg dalszy czyli Romanowski zaprasza, a Hądzlik odpowiada

Wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski zaprosił prezydium Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka na spotkanie w dniu 10 lutego. Leszek Hądzlik w odpowiedzi pisze, że zaproponowana formuła posiedzenia jest nieadekwatna...

"Kierownictwo Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi docenia rolę polskich hodowców i producentów mleka w sektorze rolnictwa i produkcji żywności w Polsce. To dzięki Nim Polska ma ugruntowaną pozycję znaczącego producenta mleka i eksportera produktów mleczarskich w Unii Europejskiej i na świecie" podkreśla w swoim piśmie przesłanym do naszej redakcji Rafał Romanowski.

Dalej pisze on, że ministerstwo rolnictwa zdaje sobie sprawę, iż sukcesy sektora hodowców bydła i producentów mleka oraz taki wzrost produkcyjności krów w Polsce, nie byłyby możliwe bez prowadzonej od wielu lat oceny wartości użytkowej i hodowlanej, które dają hodowcom narzędzia do prowadzenia skutecznej i efektywnej pracy hodowlanej.

Prezydium PFHBiPM w czwartek 9 lutego apelowało do wiceministra rolnictwa o wysłuchanie drugiej strony sporu, a nie wyłącznie przedstawicieli MZHBiPM. Leszek Hądzlik zaprosił go do siedziby federacji na spotkanie we wtorek 14 lutego lub innym uzgodnionym terminie.

Rafał Romanowski w piśmie przesłanym do naszej redakcji pozytywnie odniósł się do propozycji prezydenta PFHBiPM.

"Mając na względzie dobro polskich hodowców bydła mlecznego, uprzejmie informuję, że przyjmuję skierowane przez Pana zaproszenia i w dniu 14 lutego 2023 r. o godzinie 9.00 wezmę udział w spotkaniu w siedzibie Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka" odpowiada Rafał Romanowski.

Więcej informacji na temat hodowli bydła oraz produkcji mleka znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Bydło"  ZAPRENUMERUJ

Książki warte polecenia: Sygnały racic|Rozród - Praktyczny przewodnik zarządzania rozrodem (Cow Signals)Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2023

Hoduj z głową świnie:

-Chiny wałczą z ASF

-Hodowca wygrał z ARiMR

-Oszczędzaj z głową

-Przepis na superlochy

-Rzucił korporację dla świń

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 3/2023

Hoduj z głową bydło:

-Sprzeciw wobec zakazu

-Termin zbioru musi być trafiony

-Mają podążać za paszą

-Trzyma mastitis  ryzach

-Co stosować na muchy?

 

PRENUMERATA