Dopłaty za ograniczanie produkcji mleka. Polska otrzyma 15 mln euro

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
30-08-2016,9:15 Aktualizacja: 30-08-2016,12:40
A A A

Zmniejszenie produkcji mleka to główne założenie programu pomocowego przygotowanego przez Komisję Europejską. Jak informuje Polska Izba Mleka do jej biura wpłynęło pismo ministra rolnictwa w sprawie konsultacji społecznych projektu rozporządzenia rady ministrów w sprawie realizacji przez ARR tego celu.

Producenci mleka, którzy zdecydują się ograniczyć ilość surowca otrzymają dopłaty w wysokości 14 eurocentów do każdego niewyprodukowanego kilograma. Minimalny poziom, od którego będzie można wystąpić o to wsparcie, to 1500 kg produkcji w ciągu trzech miesięcy. Hodowcy będą mogli starać się o środki pokrywające połowę ich produkcji z okresu październik-grudzień ubiegłego roku.

bydło, krowy, ograniczenie produkcji mleka, mleko, pomoc Komisji Europejskiej

Tyle wyniesie premia za ograniczenie produkcji mleka

Eksperci państw członkowskich UE uzgodnili szczegóły wartego 500 mln euro pakietu, który ma służyć wsparciu unijnych producentów mleka. Przyjmowanie pierwszych wniosków o pomoc ma się zakończyć 21 września -...

Na ten cel Komisja Europejska przeznaczyła 150 mln Euro. Do Polski ma trafić 15 mln euro tj. 65,4 mln zł. Organizacją płatniczą odpowiedzialną za realizacją programu będzie Agencja Rynku Rolnego.

Wnioski o wsparcie, w pierwszym terminie redukcji dostaw tj. od października do grudnia 2016 r. producenci mleka musieliby złożyć do 20 września br. Rozporządzenie przewiduje, że aplikacje złożone po tym terminie  mają zostać odrzucone. ARR szacuje, że liczba wnioskodawców może wynieść około 100 tys. producentów.

Przyjęcie i publikacja rozporządzenia rady ministrów będzie możliwa dopiero po wejściu w życie rozporządzenia Komisji Europejskiej. Ma to nastąpić 11 września 2016 r.

Projekt rozporządzenia rady ministrów można znaleźć TUTAJ

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 1/2023

Hoduj z głową świnie:

-Pieniądze na ogrodzenie

-Co z ceną za tuczniki

-Włókno w paszy dla zdrowia

-Odchów prosiąt po nowemu

-Co zamiast tlenku cynku?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 1/2023

Hoduj z głową bydło:

-Dobre kiszonki to tańszy opas

-Hodowla i ekonomia

-Stymulacja odporności cieląt

-Zasuszenie samo się nie zrobi

-Stado bydła w telefonie

 

PRENUMERATA