Pomoc suszowa. Pierwszy etap kolejnej transzy zrealizowany

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
03-05-2020,10:00 Aktualizacja: 01-05-2020,18:44
A A A

ARiMR zakończyła pierwszy etap wypłat pomocy suszowej z nowej puli środków 280 mln zł. Pomoc w pierwszej kolejności trafiła do rolników, których straty oszacowano do 5 tys. zł.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w ciągu 6 dni przekazała blisko 200 mln zł, które trafiły do 100 tys. rolników.

Tym samym zakończyła pierwszy etap wypłat kolejnej transzy pomocy suszowej.

dopłaty do materiału siewnego, arimr, wsparcie dla rolnictwa, grunty orne

Wypłata dopłat do materiału siewnego na finiszu

Około 62 mln zł dopłat do materiału siewnego wypłaciła dotąd Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Otrzymało je 56 tys. rolników. Na cały program w 2019 r. przeznaczono 75 mln zł. Chodzi o dopłaty do zużytego do siewu lub...

W ramach nowej puli otrzymanych środków, w pierwszej kolejności wsparcie zostało przekazane rolnikom, którzy wnioskowali o pomoc do 5 tys. zł. Otrzymali oni dofinansowanie przyznane zgodnie ze złożonymi wnioskami.

Jednocześnie ARiMR rozpoczęła już wypłatę drugiego etapu. W tej turze pomoc dostaną producenci rolni, których straty oszacowano powyżej 5 tys. zł. Agencja przekaże im po 2,5 tys. w formie zaliczek.

Po ubiegłorocznej suszy rolnicy złożyli prawie 355 tys. wniosków o odszkodowania z tytułu poniesionych strat na kwotę ponad 2,3 mld zł.

Pomoc suszowa przyznawana jest producentom rolnym, których średni roczny dochód z prowadzonej działalności rolniczej, w związku z wystąpieniem suszy i innych niekorzystnych zjawisk atmosferycznych, obniżył się o ponad 30 proc.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement