Trzcianka czeka na olimpijczyków

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
02-06-2016,18:40 Aktualizacja: 23-10-2017,8:40
A A A

Świętujący w tym roku 70-lecie istnienia Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. gen. D. Chłapowskiego w Trzciance (woj. wielkopolskie) w dniach 3-4 czerwca będzie gościł uczestników eliminacji centralnych XL edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

W tym roku finał jednego z najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy i umiejętności praktycznych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych ma szczególny charakter, bo odbywa się po raz czterdziesty.

SGGW, OWiUR w SGGW, Warszawa, olimpiada, eliminacje okręgowe w SGGW 2016, Olimpiada Wiedzy i Umiejetności Rolniczych

Warszawa kibicuje OWiUR, czyli eliminacje okręgowe w SGGW

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego kolejny raz gości uczestników eliminacji okręgowych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. XL edycja OWiUR  to ważne wydarzenie w życiu społeczności akademickiej warszawskiej uczelni, bo...
Uroczyste otwarcie eliminacji centralnych OWiUR rozpocznie się w piątek o godz. 10, a zakończy również o godz. 10 w sobotę ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród najlepszym uczniom.

Organizatorzy zwracają uwagę, że uczestnicy olimpiady powinni przyjechać do ZSRCKU w Trzciance w przeddzień eliminacji, tj. 2 czerwca (czwartek) do godz. 21. Uczniowie zostaną zakwaterowani w internacie szkoły i nieodległej bursie szkolnej, a w ośrodkach poza szkołą - opiekunowie i kierowcy.

Uczestnicy startujący w finale XL edycji OWiUR muszą posiadać ważną legitymację szkolną z numerem PESEL, przybory do pisania, podręczny kalkulator (nie można korzystać z kalkulatora w telefonie komórkowym), odzież ochronną - za wyjątkiem bloków: agrobiznes oraz inżynieria i ochrona środowiska, a uczestnicy bloku architektura krajobrazu - także przybory kreślarskie (ekierka, kątomierz, cyrkiel). Każdy uczeń musi także mieć ze sobą wypełnioną kartę zgłoszenia.

olimpiada okręg siedlcecki, Rudka, eliminacje okręgowe, okręg Siedlce, ministerstwo rolnictwa, Jacek Bogucki

Wiceminister rolnictwa gratulował najlepszym olimpijczykom

Niezwykle uroczysty przebieg miały eliminacje okręgowe XL edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w okręgu siedleckim. Najlepszym uczniom nagrody i wyróżnienia wręczał Jacek Bogucki, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i...
Do udziału w eliminacjach centralnych uprawnieni są uczniowie, którzy zakwalifikowali się w trakcie eliminacji okręgowych, a ich liczbę dla poszczególnych okręgów olimpiady i bloków tematycznych ustalił Komitet Główny OWiUR.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy i umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Patronem medialnym XL edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych jest Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA, a także multiportal agropolska.pl. Organizatorem zmagań jest Komitet Główny OWiUR przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj