Testy z eliminacji centralnych XLVI edycji OWiUR

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zl) | redakcja@agropolska.pl
30-05-2023,8:40 Aktualizacja: 30-05-2023,8:42
A A A

Komitet Główny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych udostępnił zadania testowe z eliminacji centralnych XLVI edycji OWiUR, które odbyły się 27-28 maja br.

W każdym z 8 bloków tematycznych należało udzielić odpowiedzi na 60 pytań, które do ostatniej chwili były trzymane w tajemnicy.

Pliki z testami do pobrania poniżej. Testy z poprzednich lat są dostępne tutaj.

Najlepsi olimpijczycy nagrodzeni [DUŻO ZDJĘĆ]

Kilkaset osób wzięło udział w uroczystym zakończeniu eliminacji centralnych XLVI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, które odbyło się w niedzielę 28 maja na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.   W...
Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji i Nauki, a także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Laureaci OWiUR, zgodnie z rozporządzeniem MEN, są zwalniani z egzaminów potwierdzających kwalifikacje w wybranych zawodach.

Treści programowe XLVI edycji olimpiady obejmują 8 bloków tematycznych. Uczniowie szkół średnich startują w następujących blokach tematycznych: agrobiznes, architektura krajobrazu, leśnictwo, mechanizacja rolnictwa, ogrodnictwo, produkcja roślinna, produkcja zwierzęca oraz weterynaria.

Organizatorem zmagań jest Komitet Główny OWiUR przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Patronem medialnym XLVI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych jest Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA oraz multiportal agropolska.pl

Poleć
Udostępnij