Olimpijscy weterani. W zmaganiach uczestniczą od 1977 roku [WIDEO]

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Krzysztof Zacharuk | zacharuk@agropolska.pl
03-11-2015,11:35 Aktualizacja: 23-10-2017,8:41
A A A

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi (powiat grójecki, województwo mazowieckie) jest jedną z nielicznych szkół w kraju, która może pochwalić się tym, że niemal od samego początku bierze udział w olimpiadzie.

Dyrektor placówki Danuta Borowiec wyjaśnia, że Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych jest co roku bardzo ważnym wydarzeniem w życiu szkoły.

- Nauczyciele starają się jak najlepiej przygotować uczniów do rywalizacji i mamy swoje sukcesy. Dotychczas 13 uczniów naszej szkoły zdobyło indeksy na wyższe uczelnie właśnie dzięki olimpiadzie - podkreśla Borowiec.

W tym roku w eliminacjach szkolnych XL edycji OWiUR wzięło udział kilkudziesięciu uczniów z Nowej Wsi. Startowali w dwóch blokach tematycznych: architektura krajobrazu i ogrodnictwo.

[WIDEO] Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji z CKZiU w Nowej Wsi

Patronem medialnym XL edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych jest Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA, a także multiportal agropolska.pl. Organizatorem zmagań jest Komitet Główny OWiUR przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj