Najlepsi z najlepszych zmierzą się w Nawojowej

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac), (fem) | redakcja@agropolska.pl
05-06-2014,13:40 Aktualizacja: 16-10-2017,22:52
A A A

Już w najbliższy piątek i sobotę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej (województwo małopolskie) odbędą się centralne eliminacje XXXVIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Organizatorem jest Komitet Główny OWiUR przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach wraz z Komitetem Okręgowym OWiUR przy Uniwersytecie Rolniczym im. H. Kołłątaja w Krakowie.

Uroczyste otwarcie eliminacji odbędzie się 6 czerwca o godz. 10, a zakończenie i ogłoszenie wyników 7 czerwca również o godz. 10.

Na laureatów centralnych eliminacji czekają atrakcyjne nagrody. Fundacja BGŻ przeznaczyła ponad 127 tys. zł na stypendia dla 40 laureatów (30 studentów i 10 uczniów szkół ponadgimnazjalnych). Studenci otrzymają stypendium w wysokości 3420 zł. Ta kwota zostanie podzielona na 10 miesięcy roku akademickiego. Natomiast wysokość stypendium uczniowskiego wynosi 1500 zł wypłacanych w 10 ratach miesięcznych.

Ministerstwo Edukacji Narodowej przeznaczyło 21 tys. zł na nagrody rzeczowe w eliminacjach okręgowych i centralnych. Mają je rozdysponować Komitety Okręgowe i Komitet Główny OWiUR.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przeznaczyło 50 tys. zł na nagrody rzeczowe w eliminacjach centralnych w dziewięciu blokach tematycznych. Nagrody otrzymają laureaci, którzy zajęli pierwsze miejsce w każdym z bloków (9 osób), ich opiekunowie (9 osób), dwie najlepsze szkoły oraz dziewięciu nauczycieli akademickich wyróżniających się w organizacji OWiUR.

Od wydawnictwa APRA szkoły rolnicze, których uczniowie wyróżnili się w czasie olimpiady, otrzymają roczne prenumeraty czasopism o wartości 20 tys. zł.

Poza czterema głównymi sponsorami olimpiada ma też innych darczyńców (starosta powiatu, marszałek województwa, kierownicy jednostek gospodarczych, prywatni sponsorzy), którzy fundują nagrody rzeczowe dla laureatów olimpiady. W przyszłym roku finał OWiUR odbędzie się w okręgu olsztyńskim.

Poleć
Udostępnij