Minister rolnictwa kibicuje olimpijczykom

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
11-04-2016,8:05 Aktualizacja: 23-10-2017,8:40
A A A

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to konkurs wiedzy, który ma swoją renomę i od lat jest wspierany przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Nie inaczej jest w przypadku XL edycji OWiUR.

Szef resortu rolnictwa Krzysztof Jurgiel przesłał specjalny list adresowany do prof. dr hab. Andrzeja Radeckiego, przewodniczącego Komitetu Głównego OWiUR.

Minister podkreślił w nim, że olimpijskie zmagania to "znakomita forma rozwijania wśród młodzieży zainteresowań rolnictwem i gospodarką żywnościową".

OWiUR,Nowa Wieś,XL edycja OWiUR,olimpiada,CKZiU NOwa Wieś

Olimpijscy weterani. W zmaganiach uczestniczą od 1977 roku [WIDEO]

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi (powiat grójecki, województwo mazowieckie) jest jedną z nielicznych szkół w kraju, która może pochwalić się tym, że niemal od samego początku bierze udział w...
Ważną kwestią dla resortu rolnictwa jest fakt, że olimpiada pozwala sprawdzić nie tylko umiejętności teoretyczne, ale przede wszystkim praktyczne uczniów.

"Szlachetna rywalizacja wytwarza poczucie satysfakcji z sukcesów, które motywują do zdobywania wykształcenia na studiach wyższych. Młodzi laureaci cieszą się zasłużonym prestiżem, by później w dorosłym życiu służyć przykładem, jak można kreować innowacje w produkcji rolnej albo mieszkając na wsi prowadzić własną działalność gospodarczą" - napisał Krzysztof Jurgiel.

Na ręce Komitetu Głównego OWiUR minister rolnictwa złożył gratulacje ze wytrwałość i dbanie o wysoki poziom merytoryczny "uczniowskiej rywalizacji"

"Szczególne słowa wdzięczności kieruję do dyrektorów szkół, nauczycieli na co dzień trudzących się przygotowaniem uczniów do zmagań olimpijskich" - podkreślił szef resortu rolnictwa.

Jasieniec,ZSP,uczniowie,olimpiada,OWiUR,XL edycja OWiUR,eliminacje szkolne

Olimpiada to dla wielu uczniów szansa na wymarzone studia [WIDEO]

Eliminacje szkolne Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to wydarzenie, które co roku mobilizuje całe szkoły. Nic dziwnego - awans do eliminacji okręgowych, a później centralnych - to nie tylko gratulacje i cenne nagrody, ale...
Minister odniósł się także do rozpoczynających się wkrótce zmagań na etapie okręgowym i centralnym. "Serdecznie życzę, aby tegoroczne edycja Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych przyniosła organizatorom osiągnięcie założonych celów oraz jak największe zadowolenie uczestnikom, sięgającym po główne nagrody - indeksy uczelni wyższych" - podkreślił minister.

Patronem medialnym XL edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych jest Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA, a także multiportal agropolska.pl. Organizatorem zmagań jest Komitet Główny OWiUR przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.

Najbliższym sprawdzianem dla uczniów i nauczycieli z całej Polski będą eliminacje okręgowe OWiUR, które odbędą się 22 i 23 kwietnia. Eliminacje centralne zaplanowano w dniach 3-4 czerwca.

O tym, jak dużym zainteresowanie cieszą się olimpijskie zmagania świadczy fakt, że w eliminacjach szkolnych wystartowało ponad 21 tys. uczniów z kilkuset szkół.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Sponsorzy i partnerzy OWiUR