Koronawirus zatrzymał XLIV edycję OWiUR. Eliminacje odwołane

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
12-05-2020,12:35 Aktualizacja: 14-09-2020,13:20
A A A

W tym roku nie uda się przeprowadzić eliminacji okręgowych i centralnych XLIV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. W związku z panującą epidemią, Komitet Główny OWiUR, zdecydował o zakończeniu olimpijskich zmagań na etapie szkolnym.

Poniżej publikujemy list, jaki 12 maja do uczestników wystosował prof. dr hab. Marek S. Szyndel, przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Szanowni Państwo,

W związku z epidemią koronawirusa oraz ograniczeniami wprowadzonymi "Ustawą z dnia 2 marca 2020r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych" Komitet Główny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych zmuszony został podjąć decyzję o ostatecznym zawieszeniu XLIV edycji OWiUR w roku szkolnym 2019/2020 bez wyłonienia laureatów i finalistów.

Z wielkim żalem i przykrością przekazujemy te informacje "finalistom" eliminacji szkolnych i ich opiekunom. Niestety, nie było fizycznych możliwości przeprowadzenia zawodów we wszystkich 9 okręgach dla 1431 uczniów.

Olimpiady, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 8 ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty, są organizowane jako dwustopniowe zawody wiedzy i nie ma możliwości wyłonienia finalistów olimpiady na podstawie wyników pierwszego etapu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom tej edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych za włożony trud, za zaangażowanie i wykonaną pracę.

***

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Laureaci OWiUR, zgodnie z rozporządzeniem MEN, są zwalniani z egzaminów potwierdzających kwalifikacje w następujących zawodach: technik agrobiznesu, technik rolnik, technik ochrony środowiska, technik ogrodnik, technik leśnik, technik technologii żywności, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik weterynarii, technik mechanizacji rolnictwa, technik hodowca koni, technik inżynierii środowiska i melioracji oraz technik architektury krajobrazu.

Patronem medialnym XLIV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych jest Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA, a także multiportal agropolska.pl. Organizatorem zmagań jest Komitet Główny OWiUR przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj