Jeżeli chcesz wygrać OWiUR, musisz w siebie uwierzyć [WIDEO]

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Krzysztof Zacharuk | zacharuk@agropolska.pl
06-05-2015,19:40 Aktualizacja: 23-10-2017,8:41
A A A

Uczniowie z całej Polski, którzy zakwalifikowali się do eliminacji centralnych XXXIX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, odliczają dni do rozpoczęcia rywalizacji.

29 i 30 maja na terenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurski w Olsztynie odbędzie się finał najstarszej i największej olimpiady rolniczej w naszym kraju. O tym, jak wielkim zainteresowaniem OWiUR cieszy się wśród uczniów, świadczą statystyki. Tylko w tym roku w eliminacjach szkolnych wystartowało ponad 20 tys. osób.

Żeby walczyć o zwycięstwo w Olsztynie najlepsi uczniowie z poszczególnych szkół musieli wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną w trakcie eliminacji okręgowych, które w kwietniu odbyły się w dziewięciu szkołach (w Sejnach, Bolesławowie, Kijanach, Pyrzycach, Hańczowej, Wrześni, Wrocławiu, Olsztynie oraz Warszawie).

Podczas eliminacji okręgowych, które 17 kwietnia odbyły się w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, zapytaliśmy przewodniczącego Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych o to, co ma do przekazania wszystkim uczniom, którzy przyjadą do Olsztyna. - Wszystkim życzę uwierzenia w siebie i nabrania pewności, bo to prowadzi do zwycięstwa. Trzeba myśleć pozytywnie - zaznaczył prof. dr hab. Andrzej Radecki.

Podkreślił, że jeżeli uczestnicy eliminacji centralnych nadal będą z tak dużą uwagą i zaangażowaniem podchodzili do edukacji, czeka ich nie tylko wymarzona uczelnia, ale również wspaniała kariera zawodowa.

[WIDEO] Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji z eliminacji okręgowych w Warszawie

Poleć
Udostępnij