Wytwórnie De Heus produkują bez GMO

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
09-06-2020,18:20 Aktualizacja: 09-06-2020,18:19
A A A

Firma De Heus pozytywnie przeszła kolejną turę zewnętrznych audytów i uzyskała certyfikat zgodności ze standardem Polskiej Izby Mleka "bez GMO".

Certyfikat PIM "bez GMO" uzyskały wytwórnie pasz w Łęczycy, Grodzisku Wielkopolskim i Łomży.

Certyfikat PIM "bez GMO" potwierdza produkcję wolną od składników modyfikowanych genetycznie. Stanowi on gwarancję, że certyfikowane pasze zostały wyprodukowane bez użycia tego typu surowców.

  • PIM opracowała i wdrożyła w Polsce standard produkcji wolnej od GMO
  • De Heus uzyskała certyfikat zgodności ze standardem PIM"bez GMO"
  • Certyfikat potwierdza produkcję nonGMO
  • Certyfikat uzyskały wytwórnie pasz w Łęczycy, Grodzisku Wielkopolskim i Łomży
  • De Heus pełnia także wymagania m.in. systemu QS, VLOG, FamiQS czy ISO 22000

dodatki sensoryczne, smak słodki, smak gorzki, smak kwaśny, smak słony, smak umami, cielęta, krowy, bydło mleczne, lucta

Cielęta i krowy lubią słodkie cukierki

Bydło mleczne i mięsne, a zwłaszcza młodsze zwierzęta, preferuje słodki smak i chętnie je charakteryzujące się nim pasze odpadowe. Dodatki sensoryczne składają się z substancji lotnych, czyli tych, których zapach wyczuwamy oraz nielotnych,...

Pierwszy taki standard w Polce

Opracowany i wdrożony przez Polską Izbę Mleka certyfikat "bez GMO" to pierwszy w Polsce branżowy standard produkcji wolnej od składników modyfikowanych genetycznie.

Audyt wytwórni pasz De Heus został przeprowadzony przez niezależną, zewnętrzną i akredytowaną przez Polską Izbę Mleka jednostkę certyfikującą TÜV SÜD Polska Sp. z o.o.

- Uzyskanie certyfikatu zgodności ze standardem PIM "bez GMO" jest dla nas niezwykle istotne. To rozpoznawalny i ceniony przez konsumentów, a tym samym pożądany przez hodowców certyfikat świadczący o bezpiecznej produkcji. Odpowiadamy na potrzeby klientów, obserwując zmiany zachodzące na rynku i dbając jednocześnie o najwyższy standard produkcji na każdym z jej etapów. Rozpoczęcie starań o certyfikację "bez GMO"” było więc naturalnym kierunkiem naszego rozwoju - komentuje Krzysztof Adamczyk, kierownik produktu ds. bydła De Heus.

cena przetworów mleczarskich, mleka, ser, odtłuszczone mleko w proszku, pełne mleko w proszku, masło

Sprawdź jak kształtują się ceny artykułów mleczarskich

Ceny masła i pełnego mleka w proszku w trzecim tygodniu maja wzrosły. Z kolei notowania serów i odtłuszczonego mleka w proszku spadły.    Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa informuje, że w dniach 18-24...

"bez GMO" ważny dla konsumentów

Certyfikaty typu "bez GMO" stają się wyznacznikiem bezpiecznego i zdrowego produktu dla konsumentów, których świadomość i oczekiwania związane z żywnością bardzo szybko rosną.

Standard oparty na autorytecie PIM gwarantuje spełnienie wszystkich aktualnie obowiązujących norm i wymagań wobec mleka i jego przetworów.

- Certyfikacja "bez GMO" obejmuje wszystkie podmioty uczestniczące w procesie produkcji mleka, od producentów paszy, przez hodowców i mleczarnie, aż po firmy transportowe. Pełna identyfikowalność na każdym etapie przekłada się na budowanie zaufania do certyfikowanego produktu końcowego - dodaje Adamczyk.

De Heus obok certyfikatu PIM "bez GMO" spełnia wymagania m.in. systemu QS, VLOG, FamiQS czy ISO 22000.

Certyfikat potwierdzający spełnienie wymogów standardu PIM "bez GMO" dla wytwórni pasz De Heus znajdziesz TUTAJ.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
WAŻNE TERMINY

25.05.2021-25.06.2021 dopłaty z tytułu zużytego materiału siewnego zobacz więcej

17.05 - 27.06.2021 dofinansowanie z PROW 2014-2020 do prywatnych lasów zobacz więcej

28.05.2021 - 30.06.2021 pomoc dla pszczelarzy zobacz więcej