Certyfikat VLOG dla kolejnych wytwórni pasz De Heus

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
23-02-2019,10:10 Aktualizacja: 23-02-2019,10:37
A A A
Firma De Heus uzyskała certyfikat zgodności ze standardem VLOG dla dwóch wytwórni pasz, w Grodzisku Wielkopolskim i w Łomży. Certyfikat potwierdza wyeliminowanie z produkcji wszystkich składników, które mogą posiadać modyfikacje genetyczne.
 
Międzynarodowy certyfikat VLOG to gwarancja, że dany produkt jest wolny od organizmów modyfikowanych genetycznie (GMO) oraz nie zawiera dodatków paszowych wyprodukowanych z ich pomocą. 
 
Za certyfikat odpowiada Niemieckie Stowarzyszenie Żywności bez Inżynierii Genetycznej (German Association Food without Genetic Engineering). Organizacja ta od kilku lat wyznacza standard kontroli non GMO w łańcuchu produkcji żywności.
 
Agrostemma, Urzejowice, powiat przeworski, środki do produkcji rolnej, przeworsk

Eksperci radzili rolnikom, jak skutecznie chronić uprawy

Firma Agrostemma z Urzejowic (woj. podkarpackie) zaprosiła swoich klientów na szkolenie do Przeworska. Przyjechali rolnicy uprawiający nie tylko zboża, kukurydzę czy rzepak, ale także rośliny bobowate i warzywa. Tomasz Chochorowski...
Proces weryfikacji w firmie De Heus objął łańcuch dostaw w zakresie pozyskiwania surowców, wytwarzania i dostaw mieszanek paszowych. Certyfikacja VLOG stanowi gwarancję wyeliminowania z procesu produkcji wszystkich składników, które mogą posiadać modyfikacje genetyczne. 
 
Jak skomentował Krzysztof Adamczyk, kierownik produktu ds. bydła De Heus uzyskanie certyfikatu zgodności ze standardem VLOG ma dla firmy istotne znaczenie. 
 
- Priorytetem w De Heus jest bowiem dbałość o najwyższy standard produkcji na wszystkich jej etapach, a także o bezpieczeństwo, wysoką jakość wyrobów oraz odpowiadanie na potrzeby rynku, dlatego też ubiegaliśmy się o certyfikat VLOG - dodał Krzysztof Adamczyk.
 
Uzyskanie certyfikatu oznacza m.in. zapewnienie prawidłowych procesów związanych z kontrolą dostawców i surowców, dotyczących zanieczyszczeń GMO, zaawansowane szkolenia pracownicze, zapewnienie odpowiednich zapasów i prawidłowej identyfikowalności produktów, gwarancję rzetelnej dokumentacji oraz właściwych analiz laboratoryjnych surowców oraz produktów końcowych.
 
W ostatnim czasie oczekiwania rynkowe na świecie w zakresie żywności modyfikowanej genetycznie stają się coraz bardziej klarowne, a certyfikacja jest powszechnie stosowana i wymagana przez większość sieci handlowych oraz producentów pasz oraz żywności w Polsce i za granicą. 
 
Certyfikat ten obejmuje zarówno produkcję pasz jak i mleka, mięsa, jaj, miodu oraz owoców. 
 
Firma De Heus rozpoczęła pierwszy proces certyfikacji VLOG w 2018 r. i zdobyła go dla wytwórni premiksów w Łęczycy. De Heus posiada również inne certyfikaty, a wśród nich między innymi QS, FamiQS oraz ISO 22000.
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
WAŻNE TERMINY

25.05.2021-25.06.2021 dopłaty z tytułu zużytego materiału siewnego zobacz więcej

17.05 - 27.06.2021 dofinansowanie z PROW 2014-2020 do prywatnych lasów zobacz więcej

28.05.2021 - 30.06.2021 pomoc dla pszczelarzy zobacz więcej