Polska Izba Mleka wspiera produkty bez GMO

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
20-09-2019,15:00 Aktualizacja: 20-09-2019,10:42
A A A
Wymagania i oczekiwania polskich konsumentów rosną. Aby im sprostać Polska Izba Mleka (PIM) opracowała Standard Certyfikacji Systemów Zarządzania Jakością i Bezpieczeństwem Żywności “Bez GMO”.
 
Standard przygotowany przez PIM ma promować najlepsze praktyki w zakresie produkcji wyrobów mleczarskich wolnych od organizmów zmodyfikowanych genetycznie (GMO). 
 
Zgodnie z zasadami i przepisami, aby móc umieścić dane oświadczenie czy treść na opakowaniu produktu spożywczego należy potwierdzić, że wszystkie czynniki zostały prawidłowo wdrożone.
 
Langowo, Kietrz, bydło mleczne, Ferma

Narodowy Dzień Mlecznej Fermy za nami

Ponad 700 uczestników, praktyczne prelekcje, prezentacja wozów paszowych, zwiedzanie fermy i poletek demonstracyjnych oraz pokaz maszyn do zbioru kukurydzy na kiszonkę. To wszystko podczas Narodowego Dnia Mlecznej Fermy.  ...
 
Jak informuje PIM zainteresowanie certyfikacją w oparciu o opracowane standardy stale wzrasta zarówno ze strony małych przedsiębiorstw, jak i liderów polskiego rynku mleczarskiego. 
 
Osoby zainteresowane standardem ”Bez GMO” a także wszystkich, dla których bezpieczeństwo żywności jest kwestią priorytetową PIM zaprasza na drugą edycję szkolenia "Standard PIM "Bez GMO" - cele, procedury, wymagania".
 
Spotkanie odbędzie się 1 października br. w Warszawie i jest sfinansowane z Funduszu Promocji Mleka. Szkolenie poprowadzi Mieczysław Obiedziński z TÜV SÜD Polska. 
 
Szczegóły dotyczące szkolenia dostępne są tutaj.
 
Oznakowanie produktów GMO znacznie różnią się od ich konwencjonalnych odpowiedników. Pomaga informować konsumentów o różnicach w zakresie ich alergenności, wartości odżywczej i toksyczności. 
 
Zdaniem ekspertów z PIM takie podejście do oznakowania odpowiada na podstawowe obawy większości konsumentów, a tym samym chroni zdrowie publiczne przed potencjalnym ryzykiem.
 
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2021

Hoduj z głową świnie:

-Posłuchaj, co mają do powiedzenia

-Kształtowanie odporności poprzez żywienie

-Lepszy dobrostan to krótszy tucz

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2021

Hoduj z głową bydło:

-Mleko będzie drożeć?

-Energia z mleka i słońca

-Dobry GPS z żyta, czyli jaki?

-Kiszonki w żywieniu cieląt

-Jak zadbać o rozród krów?

PRENUMERATA