Spółki Danone podsumowują swoje działania z 2020 roku

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
04-10-2021,13:30 Aktualizacja: 04-10-2021,13:34
A A A

Danone bierze na cel potrzeby żywieniowe Polaków i wyzwania klimatyczne. Firma opublikowała raport wpływu podsumowując działania na rzecz zdrowia, planety i polskiej gospodarki zrealizowane w 2020 roku.

Gwarancja zatrudnienia dla wszystkich pracowników, preferencyjne warunki handlowe dla dostawców oraz wsparcie służb medycznych i osób w kryzysie bezdomności. To przykłady działań, jakie spółki Danone podjęły w najtrudniejszym etapie pandemii.

"Współpracując z lokalnymi dostawcami, rozwijając produkcję w kraju i eksport, który obejmuje aż 120 rynków, spółki Danone wygenerowały 3,57 mld zł w polskiej gospodarce. Każde utrzymane miejsce pracy w firmie przełożyło się na zatrudnienie czterech kolejnych osób w innych sektorach. Łącznie to przeszło 16 tysięcy miejsc pracy" czytamy w komunikacie firmy.

Hoduj z Głową Bydło, bydło mleczne, bydło mięsne, krowy mleczne, mamki, cielęta, jałówki, buhaje, opasy, żywienie bydła

Nowe wydanie Hoduj z Głową Bydło. Zapraszamy do lektury!

Hodowcy bydła i producenci mleka mogą już zapoznać się z najnowszym wydaniem magazynu Hoduj z Głową Bydło. W najnowszym wydaniu naszego magazynu Hoduj z Głową Bydło nr 5/2021 (wrzesień-październik) znajdziecie wiele ciekawych artykułów,...

Danone podkreśla, że jej pracownicy w ubiegłym roku otrzymali niezbędne środki ochrony indywidualnej, elastyczną organizację pracy oraz gwarancję zatrudnienia i utrzymania wynagrodzeń w najtrudniejszym okresie pandemii.

Dostawcy i partnerzy biznesowi mogli skorzystać ze specjalnych warunków umożliwiających utrzymanie ciągłości dostaw i zachowanie płynności finansowej.

Pomoc otrzymali również bezpośrednio walczący z pandemią tj. pracownicy placówek medycznych, ratownicy, chorzy w szpitalach, organizacje pozarządowe, seniorzy i osoby w kryzysie bezdomności.

Zobowiązania na rzecz zdrowia i planety

Danone dostrzegając dalsze potrzeby w zakresie ochrony zdrowia i środowiska na kolejne lata zobowiązuje się do:

  • przeciwdziałania niedoborom żywieniowym Polaków koncentrując się na promowaniu właściwych nawyków i wyborów oraz rozwijaniu wartościowej oferty produktowej;
  • ochrony naturalnych zasobów planety przez dążenie do obiegu zamkniętego swoich opakowań, zero emisyjności, przeciwdziałanie marnowaniu żywności oraz promocję rolnictwa regeneratywnego i diety planetarnej korzystnej dla zdrowia i środowiska;

GDT, Global Dairy Trade, mleko, laktoza, mleko w proszku, PFHBiPM, ser cheddar, masło, maślanka, serwatka w proszku

GDT. Trend wzrostowy trwa

Od połowy sierpnia bieżącego roku notowania na Global Dairy Trade utrzymują trend wzrostowy. 21 września odbyła się kolejna trzecia pod rząd aukcja, która zakończyła się na plusie. Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów...

"Choć pandemia niemal wyhamowała gospodarkę, nie zatrzymała zmian klimatycznych i skierowała szczególną uwagę na szereg kwestii w zakresie zdrowia, na które zasadniczy wpływ ma wartościowa żywność, a ta z kolei zależna jest od stanu środowiska. Dlatego Danone silnie koncentruje się na obu tych obszarach" czytamy w komunikacie firmy.

W tym celu cały czas udoskonala ona receptury swoich produktów i upraszcza etykiety, jednocześnie zachęcając do podejmowania świadomych wyborów żywieniowych. Jako pierwszy producent rozpoczęła wprowadzanie systemu Nutri-Score na etykiety produktów mlecznych.

- Na każdy nasz produkt spoglądamy kompleksowo. Konsekwentnie udoskonalamy receptury i rozwijamy ofertę, każdego roku wprowadzając dziesiątki innowacji wspierających konsumentów w komponowaniu właściwej diety. Służy temu również prosty design opakowań zapewniający łatwy dostęp do kluczowych informacji żywieniowych. Wszystko po to, by ułatwiać prawidłowe wybory - mówi Marek Sumiła, Dyrektor rynku Polska i Kraje Bałtyckie

Danone skupia się również na przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym.

- Sięgając po zasoby naturalne niezbędne do wytworzenia wartościowej żywności zawsze działamy w poszanowaniu środowiska naturalnego. Począwszy od sposobu pozyskiwania surowców i składników, poprzez wytwarzanie produktów, aż po realizację dostaw. Pozyskujemy wodę w sposób w pełni zrównoważony, promujemy rolnictwo regeneratywne, a w naszych zakładach zredukowaliśmy do niezbędnego minimum zużycie wody i energii elektrycznej. Szanując zasoby naturalne, stanowczo przeciwdziałamy też marnowaniu żywności - wyjaśnia Edyta Krysiuk - Kowalczyk, Dyrektorka ds. Jakości i Zrównoważonego Rozwoju.

mleko, mleko surowe, skup mleka, cena mleka, opłacalność produkcji mleka, producenci mleka, bydło mleczne, hodowcy bydła

Spadkowy trend ceny mleka zatrzymany

Cena mleka w sierpniu, jak wynika z informacji opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny, wyniosła średnio 1,50 zł za litr (150,52 zł za hl). To o 0,7% więcej niż w lipcu, kiedy surowiec kosztował 149,45 zł za hl. Producenci mleka w tym...

Spółki Danone dążąc do obiegu zamkniętego, zmieniają opakowania na bardziej zrównoważone, współpracują z innymi przedstawicielami branży na rzecz efektywnego systemu zbiórki i recyklingu w Polsce oraz inspirują konsumentów do postaw proekologicznych.

Wkład w rozwój polskiej gospodarki

W 2020 spółki Danone zasiliły budżet państwa kwotą 169,6 mln złotych. To dwa razy więcej niż kwota dostępna na realizację projektów w ramach budżetu obywatelskiego w Warszawie w 2020 r.

- Jako Danone prowadzimy działalność w Polsce od blisko 30 lat. Nasze produkty, w tym takie marki jak Danio, Bobovita i Żywiec Zdrój, powstają właśnie tu. Dzięki temu pozytywnie wpływamy na polską gospodarkę i najbliższe otoczenie wszędzie tam, gdzie znajdują się nasze zakłady produkcyjne. Od wielu lat współpracujemy z polskimi rolnikami, dostawcami mleka oraz innych surowców. Jesteśmy dumni, że produkty które powstają w siedmiu polskich zakładach produkcyjnych trafiają do konsumentów w dziesiątkach krajów na pięciu kontynentach - podsumowuje Paweł Piątek, Dyrektor Generalny Nutricia Polska.

pogłowie bydła w POlsce, raport GUS, krowy, cielęta

GUS policzył bydło. Ile sztuk jest w Polsce?

Według wstępnych danych, pogłowie bydła w czerwcu liczyło 6,4 mln sztuk i było wyższe o 57,2 tys. sztuk (0,9 proc.) niż rok wcześniej. Hodowla koncentrowała się w województwach mazowieckim, wielkopolskim i podlaskim - poinformował...

Działania DANONE pozytywnie wpływają także na rynek pracy. W czasie, gdy bezrobocie w Polsce wzrosło o 20%, każde miejsce pracy w Danone generowało zatrudnienie w gospodarce dla 4 kolejnych osób. To łącznie aż 16 449 utrzymanych miejsc pracy.

Z wynagrodzenia wygenerowane przez spółki Danone w 2020 w kwocie 810,6 mln zł można sfinansować wszystkie inwestycje z 2020 roku, jakie podjęło Miasto Kraków.

"Całościowy wkład spółek Danone" w polską gospodarkę wyniósł 3,57 mld zł. Dla zobrazowania skali jest to kwota, która mogłaby pokryć ponad 30% wydatków zaplanowanych w budżecie Państwa na rolnictwo i rozwój wsi w 2021 roku.

Spółki Danone w Polsce działają na rynku produktów mlecznych i pochodzenia roślinnego (Danone), wody i napojów (Żywiec Zdrój) oraz żywienia specjalistycznego (Nutricia).

Raport opublikowany przez spółki Danone znajdziesz TUTAJ

 

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj