Powstaje zakład przetwórstwa mięsnego. Ma zatrudnić 600 osób

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
31-03-2017,12:10 Aktualizacja: 31-03-2017,12:25
A A A

Około 600 nowych miejsc pracy powstanie w Radomiu dzięki nowej inwestycji na terenie podstrefy Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W najbliższych tygodniach spółka QFG Food ma rozpocząć budowę zakładu przetwórstwa mięsnego. Wartość inwestycji to co najmniej 90 mln zł.

Budowa zakładu ma zakończyć się do lutego 2018 r. Jarosław Krzyżanowski, prezes QFG Food poinformował, że zgodnie z wydanym zezwoleniem na działalność w TSSE, minimalna wartość inwestycji szacowana jest na 90 mln zł, a najmniejsze możliwe zatrudnienie to 50 osób.

animex, trzoda chlewna, świnie, ubój świń, wieprzowina, przetwórstwo wieprzowiny, wągrowiec, wielkopolska

W Wielkopolsce ma powstać ogromny zakład mięsny. Konsultacje są w toku

Zatrudnienie nawet 3 tys. pracowników, 15 tys. świń ubijanych na dobę - tak ma działać potężny zakład mięsny firmy Animex. Inwestycja była w ostatnich dniach przedmiotem konsultacji społecznych w gminie Wągrowiec w Wielkopolsce.  ...

- Docelowo chcemy jednak, by w zakładzie znalazło pracę nawet 600 osób, a inwestycja wyniosła około 170 mln zł - zaznaczył inwestor podczas uroczystości wręczenia firmie zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie TSSE.

Zakład powstanie na działce o powierzchni 7,8 ha, zlokalizowanej przy ulicy Energetyków. To - jak poinformował radomski magistrat - teren włączony w obszar TSSE na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów. Firma QFG Food kupiła go od radomskiej spółki Wodociągi Miejskie.

Radosław Witkowski, prezydent Radomia podkreślił, że miejscowe firmy coraz dynamiczniej się rozwijają, podbijają zagraniczne rynki i zwiększają w ten sposób zatrudnienie w regionie.

- Spadek bezrobocia, który obserwujemy od ponad dwóch lat, to zasługa właśnie takich inwestorów. Naszym zadaniem jest natomiast tworzenie sprzyjających warunków i wspieranie ich działań - zaznaczył prezydent miasta.

Według Zygmunta Cholewińskiego, wicedyrektora Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, inwestycja firmy QFG Food daje wiele korzyści. - To nie tylko miejsca pracy dla osób, które znajdą zatrudnienie w nowym zakładzie, ale także nowe możliwości dla rolników z okolicznych miejscowości - podkreślił.

QFG specjalizuje się w wytwarzaniu convenience food, czyli tzw. "żywności wygodnej", gotowej do spożycia bezpośrednio po podgrzaniu. Głównymi odbiorcami wyrobów są sieci handlowe i gastronomiczne. Około 80 proc. produkcji trafia na rynki europejskie, a pozostała część do Polski. W 2015 roku przychody QFG wyniosły 171 mln zł. Rok 2016 przyniósł ich zwiększenie do blisko 210 mln zł.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement