Głubczyce już wiedzą, jak pomagać pszczołom

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
27-04-2016,12:25 Aktualizacja: 27-04-2016,13:24
A A A

Wystartowała druga edycja konkursu "Siejąc kwiaty-pomagamy pszczołom", którego partnerem jest Bayer. Zabawa jest skierowana do przedszkoli oraz szkół podstawowych w gminie Głubczyce na Opolszczyźnie.

Celem konkursu jest uświadamianie dzieciom korzyści płynących z pracy pszczół oraz kształtowanie i promowanie postaw sprzyjających dbałości o środowisko. Organizatorem zabawy jest Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Grobnikach, a patronat nad nią objęli Adam Krupa, burmistrz Głubczyc oraz Krzysztof Głowiszyn, prezes Koła Pszczelarzy w Głubczycach.

bayer, monika lechowska, Naukowe Soboty w Baylab

Bayer zaprasza na Naukowe Soboty w Baylab

Bayer zaprasza na siódmy sezon multimedialnych warsztatów popularno-naukowych o zdrowiu ludzi, zwierząt i roślin w warszawskim Salonie Zdrowia Baylab. Spotkania odbywają się w ramach cyklu Naukowych Sobót od kwietnia do...

Partnerem konkursu jest firma Bayer, która w ramach ogólnopolskiej inicjatywy "Dar dla pszczół" przekazała szkołom uczestniczącym w zabawie 1000 torebek nasion roślin miododajnych, materiały edukacyjne dla dzieci i nauczycieli oraz 11 domków dla tych pożytecznych owadów.

- Bardzo cieszy nas duże zainteresowanie konkursem, gdyż pragniemy zintegrować wokół tych działań gminną społeczność. Nauczyciele będą propagowali wśród uczniów wiedzę o owadach zapylających, ich znaczeniu w przyrodzie i życiu człowieka. Dzieci wysiewając nasiona roślin miododajnych, a następnie obserwując przylatujące na grządki owady uczą się w kontakcie
z naturą - powiedziała Gabriela Simbiga, dyrektor Szkoły Podstawowej w Grobnikach

Konkurs "Siejąc kwiaty-pomagamy pszczołom" potrwa 6 miesięcy i weźmie w nim udział 10 gminnych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych oraz 9 szkół podstawowych. Od kwietnia, czyli wysiania nasion roślin miododajnych do wykonania prac konkursowych dzieci będą obserwować rośliny i przylatujące na nie owady.

Swoje obserwacje przedstawią na rysunkach, zielnikach, zdjęciach, w piosenkach i wierszykach. Autorzy najciekawszych prac zostaną zaprezentowani w październiku podczas wielkiej gali finałowej. Dla prawie 140 laureatów przewidziany jest udział w specjalnych warsztatach edukacyjnych Baylab na temat bioróżnorodności przygotowanych przez firmę Bayer.

- Pszczoły są podstawowym elementem bioróżnorodności, odgrywają kluczową rolę w zapylaniu wielu rodzajów kwiatów i roślin uprawnych. Dzięki konkursowi chcemy pokazać najmłodszym, że  każdy może przyczynić się do poprawy zdrowia pszczół.  Myślę, że konkurs  stanie się inspiracją dla pozostałych gmin. Wspólnie, małymi krokami tworzymy środowiska przyjazne owadom zapylającym - przekonuje Dorota Kasza, odpowiedzialna za komunikację działu CropScience w firmie Bayer Sp. z o.o.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu