Nadchodzące wydarzenia

XXIII Dzień Kukurydzy i Buraka, XV Jesienny Jarmark „od pola do stołu” w Płońsku 2022

Data rozpoczęcia: 2022-09-10
Data zakończenia: 2022-09-10
Miejscowość: Płońsk
Organizator: Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Poświętne w Płońsku
Województwo: mazowieckie

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Poświętne w Płońsku zaprasza 10 września 2022 roku na XXIV Dzień Kukurydzy i Buraka oraz XVI Jesienny Jarmark „od pola do stołu”, który odbędzie się w Płońsku na Polu Doświadczalnym Ośrodka.

Celem spotkania plantatorów buraka cukrowego i kukurydzy z hodowcami i doradcami będzie wymiana doświadczeń dotyczących uprawy tych roślin oraz zaprezentowanie prawidłowej technologii uprawy i zbioru.

Podczas XXIV Dnia Kukurydzy i Buraka można będzie obejrzeć 117 odmian kukurydzy i 30 odmian buraka w kolekcjach oraz 21 odmian kukurydzy w doświadczeniach Porejestrowego Doświadczalnictwa Odmianowego. Zaprezentowane zostaną technologie ochrony (porównanie działania herbicydów) oraz wpływ dokarmiania dolistnego w kukurydzy.  Dodatkowo przygotowano poletka kukurydzy w różnych systemach uprawy (strip-till i siew tradycyjny). Na poletkach buraka cukrowego przedstawiono skuteczność ochrony przed chwastami w systemie ConvisoÒ Smart oraz firmy UPL.

Program:

10.00 - 10.15 Uroczyste otwarcie XVI Jesiennego Jarmarku „od pola do stołu” (Centrum Edukacyjno-Konferencyjne)

10.15 - 15.00 Konferencja nt. „Rolniczy handel detaliczny jako ważne źródło dochodu dla mieszkańców obszarów wiejskich” (Centrum Edukacyjno-Konferencyjne)

10.00 - 14.00 Bitwa Regionów – VII edycja konkursu kulinarnego dla KGW – I etap powiatowy.

9.00 - 17.00 Punkt informacyjny Programu Rozwoju Obszarów  Wiejskich na lata 2014-2020 – (stoisko MODR O/Poświętne)

9.00 - 17.00 Kiermasze żywności tradycyjnej i ekologicznej, twórczości ludowej, rękodzieła oraz kwiatów, krzewów, drzewek.

Organizator zaprasza do obejrzenia profesjonalnego pokazu zbioru buraków, kukurydzy i pracy maszyn uprawowych

Dodatkowych informacji udzielają:

  • Janusz Sychowicz,  tel. 23 663 07 10,  e-mail:
  • Emilia Ambroziak, tel.23 663 07 33, e-mail:

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie www.modr.mazowsze.pl lub www.modr.mazowsze.pl

Jeśli interesujesz się tematami z branży rolniczej i chcesz być na bieżąco z najświeższymi informacjami, dołącz do naszego FanPaga na Facebooku www.facebook.com/AgroPolskaPL

KSIĄŻKI WARTE POLECENIA:

Pakiet książek: Wiosenne odchwaszczanie zbóż+Odchwaszczanie rzepaku+kukurydzy+Jesienne odchwaszczanie zbóż   Krzem w nawożeniu roślin rolniczych   Co przed, a co po? – działanie następcze herbicydów   Dokrzewiaj, skracaj i modeluj łan - antywylegacze