Nadchodzące wydarzenia

Warsztaty winiarskie pt. „Innowacje w winiarstwie” w Modliborzycach 2021

Data rozpoczęcia: 2021-06-07
Data zakończenia: 2021-06-08
Miejscowość: Modliborzyce
Organizator: Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli
Województwo: lubelskie
Ulica i numer: Wierzchowiska Drugie 16

Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli zaprasza 7-8 czerwca 2021 roku na warsztaty winiarskie pt. „Innowacje w winiarstwie”, które odbędą się - Dwór Sanna Wierzchowiska Drugie 16, 23-310 Modliborzyce.

Celem operacji jest podniesienie poziomu wiedzy w zakresie innowacyjnych rozwiązań uprawy winorośli z wykorzystaniem zasobów środowiska naturalnego, nowoczesnego podejścia do technologii przetwórstwa owoców winorośli wpływającego na podniesienie walorów produkowanego wina oraz wspieranie transferu wiedzy. Przetwórstwo produktów rolnych, jest doskonałą szansą na poprawę dochodowości gospodarstw, zwłaszcza tych małych. Gatunkiem idealnie wpisującym się w ten segment działalności rolniczej jest wyrób wina z winogron. Aby jednak zapewnić surowiec do produkcji wina trzeba na szerszą skalę wprowadzać winorośl do produkcji i doskonalić technologię jej uprawy. Poprzez organizację warsztatów chcemy pomóc lokalnym przetwórcom w podniesieniu poziomu wiedzy w zakresie innowacyjnych rozwiązań uprawy winorośli, nowoczesnego podejścia do technologii przetwórstwa owoców winorośli, wpływającego na podniesienie walorów produkowanego wina oraz wspieranie transferu wiedzy.

Do udziału w warsztatach zapraszamy rolników, przetwórców, posiadaczy winnic, osoby zainteresowane tematyką z terenu województwa lubelskiego.

Ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia Organizator przyjmuje do dnia 28 maja 2021r. na adres e-mail: lub

Dodatkowych informacji udzielają:

  • Małgorzata Tarkowska tel: 697 308 333
  • Małgorzata Seroka tel: 603 555 418

Karta zgłoszeniowa oraz program warsztatów dostępne na: www.lodr.konskowola.pl