Nadchodzące wydarzenia

63. Sesja Naukowa Instytutu Ochrony Roślin – PIB w Poznaniu 2023

Data rozpoczęcia: 2023-02-15
Data zakończenia: 2023-02-16
Miejscowość: Poznań
Organizator: Instytut Ochrony Roślin – Państwowy Instytut Badawczy
Województwo: wielkopolskie
Ulica i numer: Władysława Węgorka 20

Instytut Ochrony Roślin – Państwowy Instytut Badawczy zaprasza 15-16 lutego 2023 roku na 63. Sesję Naukową Instytutu Ochrony Roślin IOR– PIB, która odbędzie się o godz. 10.00 w Centrum Kongresowym IOR ‒ PIB w Poznaniu.

[PROGRAM]

Tematem przewodnim Konferencji będą ,,Wyzwania i szanse w produkcji i ochronie roślin”. Coroczna Sesja jest doskonałą okazją do zaprezentowania badań i osiągnięć oraz wymiany myśli naukowej. Od wielu lat Sesje Naukowe IOR – PIB są także miejscem spotkań ludzi, których łączy wspólna pasja naukowa i wspólny cel − działania na rzecz rozwoju rolnictwa zrównoważonego, z ograniczonym stosowaniem pestycydów oraz nawozów, gwarantującego produkcję zdrowej żywności oraz bezpieczeństwo środowiska.
Myśl przewodnia Konferencji bezpośrednio nawiązuje do założeń zawartych w strategii „Europejski Zielony Ład”, w której nadrzędnym celem jest znaczne ograniczenie stosowania chemicznych środków ochrony roślin i nawozów. Osiągnięcie tego celu może być zrealizowane m.in. poprzez wprowadzenie innowacyjnych i alternatywnych sposobów ochrony plonów przed agrofagami oraz zwiększenie areału produkcji ekologicznej. Pożądany jest zatem intensywny rozwój metod niechemicznych, w tym biologicznych i hodowlanych oraz szersze i wielokierunkowe wykorzystanie biostymulatorów w produkcji roślinnej, a także rozwój rolnictwa precyzyjnego i techniki ochrony roślin.
Na Konferencji Ochrony Roślin ‒ 63. Sesji Naukowej Instytutu Ochrony Roślin ‒ PIB znajdą Państwo wiele ciekawych doniesień naukowych i rozwiązań praktycznych przedstawionych podczas sesji referatowych i posterowych oraz w panelach tematycznych, które od kilku lat towarzyszą obradom Konferencji i cieszą się dużym zainteresowaniem uczestników. Młodych badaczy Organizator zaprasza do wzięcia udziału w Forum Młodych Naukowców. Zachęca także do udziału w panelu dyskusyjnym Forum Nauka – Praktyka, który tym razem odbędzie się pod hasłem: „Profilaktyka i zwalczanie szkodników w produkcji rolniczej”.

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie www.snior.pl

KOMUNIKAT 1

Jeśli interesujesz się tematami z branży rolniczej i chcesz być na bieżąco z najświeższymi informacjami, dołącz do naszego FanPaga na Facebooku www.facebook.com/AgroPolskaPL

KSIĄŻKI WARTE POLECENIA:

Pakiet książek: Wiosenne odchwaszczanie zbóż+Odchwaszczanie rzepaku+kukurydzy+Jesienne odchwaszczanie zbóż   Krzem w nawożeniu roślin rolniczych   Co przed, a co po? – działanie następcze herbicydów   Dokrzewiaj, skracaj i modeluj łan - antywylegacze