Sejm nie zgodził się na odwołanie ministra rolnictwa

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Karol Kostrzewa PAP, (zl) | redakcja@agropolska.pl
17-09-2021,8:05 Aktualizacja: 17-09-2021,8:30
A A A

Sejm odrzucił w czwartek późnym wieczorem wniosek PSL o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorza Pudy.

Za wyrażeniem wotum nieufności wobec ministra rolnictwa i rozwoju wsi opowiedziało się 214 posłów, 233 było przeciw, 2 wstrzymało się od głosu. Głosowało 449 posłów. Większość bezwzględna potrzebna do odwołania ministra wynosiła 231 głosów.
 
Wniosek o odwołanie szefa resortu rolnictwa poparło: 121 posłów Koalicji Obywatelskiej; 46 posłów Lewicy, 22 posłów Koalicji Polskiej, 9 posłów Konfederacji, 7 posłów Polski 2050, 5 posłów Porozumienia, 1 poseł koła Polskie Sprawy oraz 2 posłów niezrzeszonych (2 było przeciw).
 
mrir, ministerstwo, psl

Resort odnosi się do zarzutów stawianych przez PSL

Pracownik resortu, o którym napisała Gazeta Wyborcza nie dopełnił swoich obowiązków służbowych; nie został zwolniony, lecz przebywa na zwolnieniu lekarskim - poinformował resort rolnictwa, proszony o odniesienie się do artykułu i...
Przeciwko odwołaniu Pudy głosowało: 227 posłów PiS, 3 posłów Kukiz'15 (jeden był za - Stanisław Tyszka) oraz 2 posłów niezrzeszonych.

11 posłów nie wzięło udziału w głosowaniu.

Wniosek złożyło PSL w sierpniu; pod wnioskiem podpisali się także posłowie Lewicy. We wniosku ludowcy podkreślili, że odkąd Puda został ministrem w październiku ubiegłego roku MRiRW "nie przygotowuje projektów legislacyjnych, nie prowadzi dialogu z rolnikami, z organizacjami rolniczymi. "10 miesięcy nic nierobienia to kpina z polskich rolników" - napisali politycy w uzasadnieniu. 

 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj