Ogień od pioruna. Poparzone zwierzęta i straty materialne

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
10-08-2015,11:05 Aktualizacja: 10-08-2015,13:53
A A A

Chociaż w przeważającej części kraju rolnicy z niecierpliwością oczekują na deszcz, w niektórych regionach mamy do czynienia z gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi.

Wczoraj burze połączone z porywistym wiatrem pojawiły się m.in. w województwie świętokrzyskim, podkarpackim, lubelskim i podlaskim. Efekt to wiele uszkodzonych domów i budynków gospodarczych.

W Kąkolewnicy w powiecie radzyńskim (woj. lubelskie) po uderzeniu pioruna stanęła w ogniu murowana obora.

Burza, piorun i padłe zwierzęta. Co zrobić, aby uniknąć tragedii?

Podczas letnich, gwałtownych burz rolnicy mogą być pełni obaw. Niejednemu takie wyładowanie elektrostatyczne przerzedziło już stado. Jak zabezpieczyć dobytek przed skutkami uderzenia pioruna? O tym, że takie sytuacje są bardzo groźne przekonali się...
Z ogniem przez kilka godzin walczyło ponad 60 strażaków.

Spaliło się pomieszczenie o powierzchni blisko 500 metrów kwadratowych. Spłonął dach i instalacja do udoju krów. Padła także jedna krowa, a kilka zwierząt zostało poparzonych. Straty oszacowano na 300 tysięcy złotych - informuje Polskie Radio Lublin.

Dobrą informacją jest to, że strażakom udało się uratować 34 krowy.

Z kolei w miejscowości Łepice w w gminie Ciechanowiec (woj.podlaskie) od uderzenia pioruna spłonęła stodoła.

- Zgłoszenie o pożarze otrzymaliśmy o godz. 11.23 - potwierdza w rozmowie z "Kurierem Porannym" dyżurny Komendy wojewódzkiej PSP w Białymstoku.

Wiadomo, że na miejsce wysłano dziewięć zastępów ratowniczych, którym udało się powstrzymać pożar przed rozprzestrzenieniem się na pobliskie zabudowania. W zdarzaniu nikt nie ucierpiał.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement