Gospodarz wypadł z przyczepy i wpadł pod koło

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
16-10-2018,13:10 Aktualizacja: 16-10-2018,13:21
A A A

Do kolejnego wypadku doszło przy zbiorze kukurydzy. 69-letni mężczyzna wypadł z przyczepy ciągnika rolniczego - doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala.

Do tego nieszczęśliwego zdarzenia doszło w gminie Łaszczów (pow. tomaszowski, woj. lubelskie). Jak ustalili policjanci, w trakcie prac przy zbiorze kukurydzy 69-letni mężczyzna wypadł z przyczepy ciągnika, którym kierował 31-latek.

wypadek cysterny z kwasem, dynie na autostradzie, konin, Żukowice, powiat głogowski

Kwas zagrażał uprawom. Dynie rozsypały się na autostradzie

Na Dolnym Śląsku transportowany w wywróconym tirze kwas siarkowy stanowił zagrożenie dla upraw. Z kolei jezdnia autostrady A2 została przykryta dyniami wysypanymi z przewożącej je ciężarówki. Do pierwszego zdarzenia doszło w...

"Pasażer stał na pustej przyczepie i podpierał się widłami, nadzorując prace. W pewnym momencie zniknął z pola widzenia kierowcy. Gdy 31-latek zatrzymał pojazd, zobaczył leżącego obok kolegę. Mężczyzna prawdopodobnie wypadł z przyczepy, po czym upadł na ziemię tak nieszczęśliwie, że prosto pod tylne koło przyczepy. Z obrażeniami ciała został przewieziony karetką pogotowia do szpitala. Kierowca i pasażer byli trzeźwi" - relacjonuje Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Lubelskim.

Funkcjonariusze ustalają teraz dokładny przebieg i okoliczności tego zdarzenia. Jednocześnie apelują o ostrożność i zdrowy rozsądek w trakcie wykonywanych prac polowych i korzystania z maszyn rolniczych.

"Pamiętajmy, że chwila nieuwagi, zmęczenie i pośpiech niejednokrotnie mogą przyczynić się do tragedii. Stosując podstawowe zasady bezpiecznej pracy w rolnictwie, możemy uniknąć większości nieszczęśliwych wypadków" - podkreślają stróże prawa.
 

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!