Rząd zapowiada wsparcie dla branży OZE

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
30-03-2020,12:30 Aktualizacja: 30-03-2020,12:34
A A A

Odroczenie obowiązku dostarczania energii w ramach systemu aukcyjnego jest jedną z form pomocy w okresie pandemii koronawirusa dla przedsiębiorstw z branży OZE - poinformował Ireneusz Zyska, pełnomocnik rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii.

W świetle prawa wiele przedsiębiorstw z branży OZE jest zobowiązanych do rozpoczęcia produkcji energii zakontraktowanej w ramach systemu aukcyjnego, jak również na innych warunkach.

inwestycje w oze, instalacje fotowoltaiczne, kotły na biomasę, pompy ciepła

Fotowoltaika i energetyka wiatrowa rozwijają się najszybciej

Obecnie fotowoltaika i energetyka wiatrowa to dwa segmenty odnawialnych źródeł energii, które notują najszybszą dynamikę rozwoju, choć w dalszej perspektywie istotny udział w miksie mogą zyskać biogazownie...

Zerwanie łańcucha dostaw, braki kadrowe, spowolnienie niektórych procedur w związku z pandemią koronawirusa - to czynniki generujące wysokie ryzyko dla wielu firm.

"Dlatego przygotowaliśmy zmiany w przepisach, które pomogą branży przetrwać ten trudny czas i umożliwią Polsce dalszy dynamiczny rozwój w zakresie odnawialnych źródeł energii" - powiedział cytowany w komunikacie Ministerstwa Klimatu wiceminister Zyska.

Ministerstwo Klimatu zapewniło, że dąży do stworzenia jak najlepszych warunków dla rozwoju odnawialnych źródeł energii.

Rozbudowa sektora OZE i wzrost produkcji zielonej energii stanowi podstawę rozwoju całej gospodarki przez wsparcie eksportu polskich produktów, zmniejszenie uzależnienia od importu paliw kopalnych i podniesienie poziomu i jakości życia obywateli.

"Moim zadaniem jako Pełnomocnika Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii jest przede wszystkim likwidacja barier ograniczających rozwój OZE. Sytuacja w jakiej się znaleźliśmy wymaga od nas podjęcia nadzwyczajnych działań. Dlatego właśnie przygotowaliśmy i wprowadzamy zmiany prawne, w tym odroczenie obowiązku dostarczenia energii w ramach systemu aukcyjnego, aby zapewnić odnawialnym źródłom energii ochronę i pozwolić na dalszy szybki rozwój" - podkreślił Zyska.

W najbliższym czasie zostaną wprowadzone najpilniejsze zmiany prawne, w tym dotyczące odroczenia obowiązku dostarczenia energii w ramach systemu aukcyjnego. Równocześnie resort klimatu przygotowuje plan działań rozwojowych, który umożliwi "szybki restart" po kryzysie epidemicznym.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
KONGRES EKMA 2021

Redakcja działu
"Zielona energia"
Kontakt
Kontakt
Reklama
Reklama