Rząd zapowiada wsparcie dla branży OZE

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
30-03-2020,12:30 Aktualizacja: 30-03-2020,12:34
A A A

Odroczenie obowiązku dostarczania energii w ramach systemu aukcyjnego jest jedną z form pomocy w okresie pandemii koronawirusa dla przedsiębiorstw z branży OZE - poinformował Ireneusz Zyska, pełnomocnik rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii.

W świetle prawa wiele przedsiębiorstw z branży OZE jest zobowiązanych do rozpoczęcia produkcji energii zakontraktowanej w ramach systemu aukcyjnego, jak również na innych warunkach.

inwestycje w oze, instalacje fotowoltaiczne, kotły na biomasę, pompy ciepła

Fotowoltaika i energetyka wiatrowa rozwijają się najszybciej

Obecnie fotowoltaika i energetyka wiatrowa to dwa segmenty odnawialnych źródeł energii, które notują najszybszą dynamikę rozwoju, choć w dalszej perspektywie istotny udział w miksie mogą zyskać biogazownie...

Zerwanie łańcucha dostaw, braki kadrowe, spowolnienie niektórych procedur w związku z pandemią koronawirusa - to czynniki generujące wysokie ryzyko dla wielu firm.

"Dlatego przygotowaliśmy zmiany w przepisach, które pomogą branży przetrwać ten trudny czas i umożliwią Polsce dalszy dynamiczny rozwój w zakresie odnawialnych źródeł energii" - powiedział cytowany w komunikacie Ministerstwa Klimatu wiceminister Zyska.

Ministerstwo Klimatu zapewniło, że dąży do stworzenia jak najlepszych warunków dla rozwoju odnawialnych źródeł energii.

Rozbudowa sektora OZE i wzrost produkcji zielonej energii stanowi podstawę rozwoju całej gospodarki przez wsparcie eksportu polskich produktów, zmniejszenie uzależnienia od importu paliw kopalnych i podniesienie poziomu i jakości życia obywateli.

"Moim zadaniem jako Pełnomocnika Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii jest przede wszystkim likwidacja barier ograniczających rozwój OZE. Sytuacja w jakiej się znaleźliśmy wymaga od nas podjęcia nadzwyczajnych działań. Dlatego właśnie przygotowaliśmy i wprowadzamy zmiany prawne, w tym odroczenie obowiązku dostarczenia energii w ramach systemu aukcyjnego, aby zapewnić odnawialnym źródłom energii ochronę i pozwolić na dalszy szybki rozwój" - podkreślił Zyska.

W najbliższym czasie zostaną wprowadzone najpilniejsze zmiany prawne, w tym dotyczące odroczenia obowiązku dostarczenia energii w ramach systemu aukcyjnego. Równocześnie resort klimatu przygotowuje plan działań rozwojowych, który umożliwi "szybki restart" po kryzysie epidemicznym.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Redakcja działu
"Zielona energia"
Kontakt
Kontakt
Reklama
Reklama