Miliony złotych na pojazdy napędzane energią elektryczną

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: k.perkowska | perkowska@apra.pl
09-01-2018,8:15 Aktualizacja: 09-01-2018,14:41
A A A

30 autobusów elektrycznych chce kupić Bydgoszcz. Miasto zawarło już w tej sprawie porozumienie z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

Zanim elektryczne autobusy ruszą na trasy, będą musiały zostać wybudowane stacje do ich ładowania. Po wybudowaniu stacji, początkowo na bydgoskie ulice wyjedzie pięć „elektryków", a do końca 2021 roku flota autobusów elektrycznych powiększy się do 30 sztuk – 10 przegubowych i 20 krótkich.

nfośigw, efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii, wnioski o dofinansowanie, energooszczędność

Tańsze instalacje OZE. Fundusz je dofinansuje.

Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji promujących efektywność energetyczną i korzystanie z odnawialnych źródeł energii w przedsiębiorstwach. O pieniądze można starać się do 30 marca w Narodowym Funduszu Ochrony...

Projekt ma być realizowany w ramach tzw. partnerstwa innowacyjnego. Zamówienie publiczne przeprowadzi Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, a współzamawiającymi będą miasta uczestniczące w porozumieniu. Dzięki temu znacząco uda się zmniejszyć koszty zakupu.

Cena autobusu napędzanego silnikiem elektrycznym wynosi około 2 mln zł za pojazd o długości 12-metrów. Łącznie na zamówienie Bydgoszcz zarezerwuje 62 mln zł. W podpisanym z NCBiR porozumieniu jest zapis o dofinansowaniu na poziomie przynajmniej 60 proc. kosztów zakupu autobusów.

Elektryczny tabor autobusowy będzie kursował głównie w obszarze Śródmieścia, czyli tym o największej emisji spalin. Elektryczne autobusy będą woziły pasażerów na Błonie, Bartodzieje i osiedle Leśne. Następnie ruszą na ulice Bydgoskiego Parku Przemysłowo Technologicznego, Myślęcinka i Osowej Góry.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Redakcja działu
"Zielona energia"
Kontakt
Kontakt
Reklama
Reklama