Bank wesprze budowę stacji ładowania samochodów elektrycznych

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: k.perkowska | perkowska@apra.pl
16-05-2018,13:50 Aktualizacja: 16-05-2018,13:45
A A A

Budowy infrastruktury dla elektromobilności i rozwoju carsharingu samochodów elektrycznych chcą wspólnie podjąć się Tauron Polska Energia i ING Bank Śląski. List intencyjny w tej sprawie podpisały podczas kończącego się dziś Europejskiego Kongresu Gospodarczego i European Startup Days w Katowicach.

- Z myślą o klientach i w ramach rządowej Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju Tauron angażuje się w dynamiczny rozwój nowego segmentu rynku, jakim jest elektromobilność. Planujemy na swoim obszarze dystrybucyjnym realizację kolejnych projektów związanych z eletromobilnością, w związku z czym współpraca z ING Bankiem Śląskim pozwoli nam na skorzystanie z najlepszych rozwiązań systemowych dostępnych na europejskim rynku - mówił Filip Grzegorczyk, prezes Tauronu.

lasy państwowe,  projekt Las energii, ochrona środowiska, auta elektryczne, elektromobilność

Leśnicy będą jeździć elektrycznymi autami

16 elektrycznych samochodów zamawiają Lasy Państwowe w ramach ogłoszonego właśnie przetargu nieograniczonego. To część realizowanego przez firmę projektu "Las energii", który ma promować elektromobilność i upowszechniać OZE....

Współpraca między spółką a bankiem będzie koncentrować się na obszarze dystrybucyjnym Grupy Tauron, a w najbliższym czasie na przeprowadzeniu projektu pilotażowego w Katowicach. Projekt ten dotyczy budowy infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych wraz ze stworzeniem usługi carsharingu dla mieszkańców i turystów w Katowicach.

- Ochrona środowiska naturalnego oraz zrównoważony rozwój stanowią ważny element naszej długoterminowej strategii. Mamy doświadczenia w elektromobilności. Aktywnie uczestniczymy w kreowaniu rynku samochodów elektrycznych i towarzyszącej infrastruktury – podkreślał Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego.

Zaznaczał, że bank jest zaangażowany we wspieranie sektora energetycznego w okresie transformacji i jest gotów dzielić się swoimi doświadczeniami w zakresie rozwiązań i technologii. 

brak prądu na wsi, awarie, energia elektryczna, Tauron, prąd, Tauron Dystrybucja, awarii sieci średniego napięcia

Brak prądu na wsi. Teraz problem rozwiąże mobilne urządzenie

Energetycy z firmy Tauron Dystrybucja zbudowali urządzenie, które w przypadku poważnych awarii sieci średniego napięcia lub prowadzenia prac modernizacyjnych czy inwestycyjnych, jest w stanie w bardzo krótkim czasie zasilić ok. 1000...

Ma także doświadczenia i wiedzę w obszarze elektromobilności. - Wspieramy partnerów biznesowych i współpracujemy w poszukiwaniu nowych rozwiązań technologicznych. Uczestniczymy w testowaniu rozwiązań dla carsharingu samochodów elektrycznych i platform wspierających rozwój smart mobliności – wyjaśniał prezes.

W Grupie Tauron elektromobilność jest elementem budowanego ekosystemu innowacji. W ramach projektów badawczo-rozwojowych i współpracy ze startupami Grupa rozwija technologie, które będą użyteczne na tworzącym się rynku elektromobilności, m.in. w zakresie magazynowania energii czy balansowania mocy w sieci ładowarek.

Tauron jest również zaangażowany w prace nad stworzeniem polskiego elektrycznego samochodu osobowego w ramach posiadanych udziałów w spółce ElectroMobilityPoland. Grupa zrealizowała już także szereg projektów pilotażowych testujących rozwiązania z zakresu elektrycznej mobilności w komunikacji miejskiej i użytkowania pojazdów elektrycznych we flotach firmowych.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Redakcja działu
"Zielona energia"
Kontakt
Kontakt
Reklama
Reklama