Większe dofinansowanie w programie "Mój Prąd"

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
23-11-2022,13:40 Aktualizacja: 23-11-2022,13:43
A A A

W ramach programu "Mój Prąd" podnosimy od 15 grudnia poziom dofinansowania dla instalacji PV do 6 tys. zł - zapowiedziała Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska. Dodała, że osiągalny jest cel 50 GW w odnawialnych źródłach energii w 2030 r.

- Mamy jedną, małą dobrą wiadomość (...). Zdecydowaliśmy się przygotować kolejną edycję programu "Mój Prąd" - poinformowała szefowa resortu podczas "Konferencja Stron Porozumień Sektorowych".

fotowoltaika, energia słoneczna, prosument, Agencja Rynku Energii, OZE

Moc fotowoltaiki w Polsce przekroczyła 10 GW

W ciągu ostatniego roku moc instalacji fotowoltaicznych w Polsce podwoiła się i pod koniec maja przekroczyła 10,2 GW - pisze portal WysokieNapięcie.pl, opierając się na analizie informacji Agencji Rynku Energii. Według portalu dane ARE wskazują, że...

Dofinansowanie dla indywidualnego prosumenta będzie wynosiło 6 tys. zł, a magazyny energii mogą liczyć na 16 tys. zł. - To są dwie nowe dobre zmiany, które chcemy od 15 grudnia wprowadzić - powiedziała Moskwa.

A na Twitterze napisała: "Rozwój OZE to dobra recepta na rosnące na skutek wojny ceny energii. Dlatego od 15.12, w ramach programu Mój Prąd, podnosimy poziom dofinansowania dla instalacji PV do 6 tys. zł, a do magazynów energii do 15 tys. zł. Zmiana obejmie beneficjentów 4. edycji programu".

W kwietniu ruszył nabór wniosków w czwartej odsłonie tego programu promocji fotowoltaiki. Dotacje nadal można otrzymać do instalacji samych paneli, choć większe wsparcie - nawet do 20,5 tys. zł - mogą dostać ci, którzy rozszerzą inwestycję o magazyny energii i systemy zarządzania energią. Nabór wniosków ma potrwać do 22 grudnia, bądź do wyczerpania przewidzianej alokacji, czyli 350 mln zł.

Moskwa poinformowała też, że osiągalny jest cel 50 GW w odnawialnych źródłach energii w 2030 r. - Jeszcze pewnie 2-3 lata temu powiedzielibyśmy, że to jest taki cel bardzo odległy. Ale ten cel na pewno nam się uda osiągnąć - stwierdziła.
 

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!

 

Redakcja działu
"Zielona energia"
Kontakt
Kontakt
Reklama
Reklama