Susza nie odpuszcza rolnikom. Jest w ośmiu województwach

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Łukasz Pawłowski PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
27-09-2019,11:20 Aktualizacja: 27-09-2019,11:26
A A A

Susza rolnicza notowana jest na terenie ośmiu województw. Największy deficyt wody, podobnie jak w poprzednich okresach raportowania, notowano na obszarze Pojezierza Lubuskiego.

Instytut Upraw Gleboznawstwa i Nawożenia (IUNG) w najnowszym raporcie podaje, że nadal duży deficyt wody notowany jest na terenie Pojezierza Wielkopolskiego, na Kujawach, w północnej części Polesia Lubelskiego oraz we wschodniej części Pojezierza Mazurskiego.

susza rolnicza, straty w uprawach z powodu suszy, szacowanie strat, pomoc dla rolników, jan krzysztof ardanowski

Pomoc suszowa ruszy 3 października. Jest oficjalna decyzja

- Rolnicy, którzy mają oszacowane straty spowodowane m.in. suszą, od 3 do 31 października mogą składać wnioski o pomoc w biurach powiatowych ARiMR - informuje Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa. Szef resortu zaznaczył, że Polska...

"Deficyt wody dla roślin zmalał, powodując zmniejszenie obszaru z suszą rolniczą w uprawach kukurydzy na kiszonkę i ziarno oraz roślin strączkowych. Natomiast wśród roślin okopowych odnotowano wzrost liczby gmin z suszą: ziemniaka o 4 oraz buraka cukrowego o 63 gminy" - napisano w komunikacie IUNG.

Susza rolnicza notowana jest na terenie ośmiu województw: lubuskiego, lubelskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, dolnośląskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego.

Suszą rolniczą objętych jest nadal sześć monitorowanych grup i gatunków upraw: rzepaku i rzepiku, ziemniaka, kukurydzy na kiszonkę, kukurydzy na ziarno, buraka cukrowego i roślin strączkowych.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.