Polskie Towarzystwo Agronomiczne - nowe władze w Oddziale Warszawskim

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (ka) | redakcja@agropolska.pl
09-01-2020,20:30 Aktualizacja: 13-01-2020,16:25
A A A

Walne zgromadzenie Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Agronomicznego (PTA) w dniu 9 stycznia 2020 roku wybrało nowy zarząd na lata 2020-2023. Przewodniczącym został dr hab. inż. Stanisław Samborski, prof. SGGW, a jego zastępcą dr hab. inż. Arkadiusz Artyszak (obaj z Katedry Agronomii SGGW w Warszawie).

Na sekretarza powołano dr. hab. inż. Dariusza Gozdowskiego (Katedra Biometrii SGGW w Warszawie), a na skarbnika dr Beatę Michalską-Klimczak (Katedra Agronomii SGGW w Warszawie).

Jednocześnie wybrano komisję rewizyjną. Jej przewodnicząca została dr hab. inż. Maria Janicka, a członkami dr inż. Agnieszka Ciesielska i dr inż. Aneta Perzanowska (wszyscy z Katedry Agronomii SGGW w Warszawie).

Polskie Towarzystwo Agronomiczne powstało w 1983 roku. Działalność PTA skupia się na działaniach na rzecz rozwoju oraz postępu naukowego i technicznego w produkcji roślinnej. Zajmuje się też upowszechnianiem osiągnięć naukowych i wymianą doświadczeń w zakresie produkcji roślinnej i ochrony środowiska naturalnego.

Obecnie PTA zrzesza około 600 członków.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj