Będzie chłodno i deszczowo

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (ala) | redakcja@agropolska.pl
24-05-2021,18:30 Aktualizacja: 25-05-2021,9:23
A A A
Rozpoczynający się tydzień przywitał nas pogodnym niebem i dość wysoką temperaturą, jak na standardy ostatnich dni. Niestety, będzie to jedyny taki dzień w nadchodzącym czasie, bo od wtorku powrócą chmury, opady deszczu oraz burze i znów zrobi się chłodniej - wynika z prognozy IMGW-PIB. 
 
W poniedziałek na niebie dominować będzie słońce, jedynie późnym popołudniem na krańcach południowych i północnym zachodzie zachmurzy się i miejscami będzie padał przelotny deszcz. Temperatura będzie całkiem przyjemna, bo w wielu miejscach kraju termometry będą wskazywać co najmniej 20°C. W najcieplejszym momencie dnia będzie od 17°C do 22°C, a jedynie lokalnie nad morzem od 15°C do 18°C. Odczucie termiczne będzie nieco zmniejszał umiarkowany, a na południu również porywisty wiatr.
 
We wtorek pogoda zdecydowanie się pogorszy za sprawą przemieszczającego się nad Polską chłodnego frontu atmosferycznego. Przeważać będzie zachmurzenie duże z opadami deszczu, a miejscami również burzami, lokalnie z gradem. Opady, zwłaszcza na północy i wschodzie kraju, okresami będą intensywne.
 
prognoza pogody, IMGW-PIB, temperatura powietrza, opady, synoptyczna prognoza pogody IMGW

Synoptyczna prognoza pogody IMGW na ten tydzień

Zmienne zachmurzenie, przelotne opady deszczu i lokalne burze - tak w skrócie zapowiada się pogoda na ten tydzień. Burzom towarzyszyć będzie wiatr osiągający w porywach do 70 km/h - zapowiada IMGW-PIB.    Na Górnym Śląsku, w...
Suma opadów miejscami może dochodzić do 20 mm. Ciepło będzie już tylko na południowym wschodzie, gdzie temperatura może osiągnąć maksymalnie nawet do 22°C. Na przeważającym obszarze kraju będzie zdecydowanie chłodniej - od 14°C do 18°C. Umiarkowany i porywisty wiatr na pewno nie poprawi sytuacji. W czasie burz porywy wiatru mogą dochodzić nawet do 80 km/h.
 
W środę pogoda nieco się poprawi. Słońce będzie przeplatać się z chmurami, z których od czasu do czasu spadnie przelotny deszcz, a miejscami nawet zagrzmi. Temperatura maksymalna prognozowana jest w przedziale od 14 do 19°C. Wciąż wiać będzie umiarkowany i okresami porywisty wiatr.
 
Czwartek będzie na ogół pochmurny. Największe szanse na przejaśnienia i wyższe temperatury będzie miała wschodnia część Polski. W całym kraju ma padać przelotny deszcz, na północnym zachodzie okresami dość intensywnie. Temperatura maksymalna będzie wyraźnie zróżnicowana: na zachodzie kraju od 12°C do 15°C, a na wschodzie od 16°C do 22°C. Umiarkowany wiatr w całym kraju ma zmniejszać pozytywne odczucia termiczne.
 
W piątek pogoda w całym kraju będzie wyrównana. Zachmurzenie zapowiada się duże, choć pojawiać się mają większe przejaśnienia. Miejscami w całej Polsce padać będzie przelotny deszcz, na Pomorzu okresami dość intensywnie. Temperatura maksymalna wyniesie od 11°C do 16°C. Wiatr nadal będzie umiarkowany i okresami porywisty.
 
W kolejny weekend na niebie dominować będą chmury. W całym kraju prognozowane są miejscami przelotne opady deszczu. Jak na koniec maja, będzie zdecydowanie chłodno.
 
Temperatura w najcieplejszym momencie dnia nie zbliży się nawet do 20°C i wynosić będzie od 13°C do 18°C. W połączeniu z umiarkowanym wiatrem nie będzie to wymarzona aura do spędzania czasu na otwartej przestrzeni.
 
  •  Krok po kroku w zakresie doboru odmian, nawożenia i ochrony. Zamów prenumeratę miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" już teraz
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj