Ursus ma coraz większe problemy

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
29-10-2019,10:45 Aktualizacja: 29-10-2019,10:52
A A A

Bank Gospodarstwa Krajowego domaga się od spółki Ursus zwrotu 16 mln zł długu. Część majątku zajął wcześniej komornik, więc producent ciągników i maszyn rolniczych ma coraz większe problemy.   

Bank uważa, że spółka Ursus Bus opóźnia się ze spłatą dwóch kredytów. Na 10 października łączne zadłużenie wynosiło ponad 16 mln zł wraz z odsetkami - informuje "Kurier Lubelski". W przypadku niewypłacenia kwoty, bank zamierza zgłosić sprawę do sądu.

ursus, ursus bus,  Möre Maskiner AB , sprzedaż przyczep, Enerkon Solar International Inc

Legenda może zniknąć. Jest wniosek o upadłość Ursusa

Amerykańska firma nie będzie jednak inwestować w Grupę Ursus. A wniosek o ogłoszenie upadłości legendarnego polskiego producenta maszyn rolniczych miał złożyć bank PKO BP. Jeszcze na początku września sytuacja zadłużonego i objętego procesem...

"Zarząd emitenta podejmie stosowne działania w celu wyjaśnienia sprawy i zminimalizowania negatywnych skutków mogących oddziaływać bezpośrednio na spółkę lub spółkę zależną" - czytamy w komunikacie giełdowym Ursusa.

Firma zapewnia, że uwzględniła długi wobec BGK w spisie wierzytelności i planie restrukturyzacyjnym, który w kwietniu złożyła w sądzie.

Przypomnijmy, że PKO BP złożył wniosek o ogłoszenie upadłości spółki, ale Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie wstrzymał jego rozpatrzenie do czasu rozstrzygnięcia wcześniejszego wniosku Ursusa, w którym spółka zaproponowała wszczęcie przyspieszonego postępowania układowego.

Zarząd spółki liczy, że uda się uratować firmę przed upadłością. Nie będzie to jednak na pewno łatwe, a przeszkodą mogą być m.in. działania wierzycieli.

Ursus posiada trzy fabryki w Polsce - w Lublinie (mieści się tu także centrala firmy) oraz w Opalenicy koło Poznania i Dobrym Mieście (woj. warmińsko-mazurskie). Zarząd zwrócił się do akcjonariuszy o zgodę na sprzedaż dwóch ostatnich - chciałby dostać odpowiednio co najmniej 5,8 mln zł i nie mniej niż 20 mln zł.

Nadzwyczajne walne zgromadzenie w tej sprawie odbędzie się 4 listopada - informuje na koniec lubelski dziennik.

źródło: "Kurier Lubelski"

Poleć
Udostępnij
Skomentuj