W USA może zabraknąć wieprzowiny w sklepach

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
30-04-2020,12:00 Aktualizacja: 30-04-2020,9:40
A A A
Amerykański rynek zmaga się z nadwyżką w produkcji trzody chlewnej. Jednak w wyniku pozrywanych łańcuchów dostaw na półkach sklepowych może zabraknąć wieprzowiny.
 
Stany Zjednoczone mocno zwiększyły eksport wieprzowiny do Chin. Jak podaje Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA) w bieżącym roku z USA do Państwa Środka trafiło 264 tys. ton tego rodzaju mięsa.
 
Jest to o 208 tys. ton więcej niż w tym samym okresie 2019 r. 
 
Rekordowy wzrost eksportu, jak podaje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej POLPIG, nie pozwala jednak na zrekompensowanie nadwyżki produkcji świń na amerykańskim rynku. 
 
Tyson Foods, koronawirus, COVID-19,zakład przetwarzający wieprzowinę, mięso wieprzowe, zamkniecie zakładu, kwarantanna p

Kolejny zakład przetwarzający wieprzowinę w USA zamknięty

Przedsiębiorstwo Tyson Foods zamyka największy zakład przetwórstwa wieprzowiny. Jest to efekt rozprzestrzeniającego się koronawirusa wśród pracowników.   Tyson Foods jest to amerykańskie przedsiębiorstwo z siedzibą w...
Nadpodaż żywca wywołała spadek cen w skupie do 0,75 dolarów za kilogram wagi bitej ciepłej (wbc). W przeliczeniu na polską walutę daje to około 3,12 złotych za kilogram.
 
Sytuacja ta doprowadziła do tego, że amerykańska wieprzowina stała się silnym konkurentem na światowym rynku.
 
W obecnej sytuacji, kiedy świat zmaga się z pandemią koronawirusa, nadmiar żywca wieprzowego na lokalnym amerykańskim rynku nie gwarantuje, że będzie ona dostępna w sklepach.
 
W wyniku pozrywanych łańcuchów dostaw oraz zamknięcia kilku dużych zakładów mięsnych z powodu wykrycia wśród pracowników koronawirusa, Ameryce grozi niedobór mięsa w sklepach.
 
Jednocześnie rolnicy nie mają gdzie sprzedać żywca wieprzowego. W takiej sytuacji bardzo poważnie rozważana jest utylizacja wyprodukowanych prosiąt i tuczników. 
 
  • Informacje dotyczące hodowli i produkcji trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2020

Hoduj z głową świnie:

-Jest sukces czy go nie ma?

-Eliminują muchy na dobre

-Kaszel w chlewni

-Cykl zamknięty na życie

-Koronowirus w wieprzowinie?

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 5/2020

Hoduj z głową bydło:

-Deratyzacja w oborze

-Korzyści z matek buhajów

-Różna sposoby alkalizowania

-Z racic na wymię

-Zespół Tłustej Krowy

PRENUMERATA