Tuczniki i wieprzowina w Chinach tanieją

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
14-02-2021,14:05 Aktualizacja: 13-02-2021,12:14
A A A
Produkcja tuczników w Chinach wciąż się zwiększa, co jest wynikiem odbudowy pogłowia trzody chlewnej. W efekcie zarówno ceny żywca wieprzowego jak i mięsa spadły.
 
Z danych chińskiego Ministerstwa Rolnictwa i Spraw Wsi wynika, że od grudnia 2020 r. pogłowie loch reprodukcyjnych w całym kraju rosło przez 15 kolejnych miesięcy, a pogłowie żywca wieprzowego zwiększało się przez 11 kolejnych miesięcy. 
 
Pogłowie loch hodowlanych pod koniec ubiegłego roku wyniosło 41,61 mln sztuk, a żywca około 407 mln. Jest to odpowiednio 93% i 92% poziomu jaki uzyskali tamtejsi rolnicy pod koniec 2017 r. 
 
spadek produkcji wieprzowiny w Unii Europejskiej, trzoda chlewna, produkcja tuczników, koronawirus, ASF w Niemczech

Produkcja wieprzowiny w Unii Europejskiej spadnie?

Ograniczenie spożycia mięsa wieprzowego oraz zmniejszony popyt ze strony Chin mogą wpłynąć na ograniczenie produkcji trzody chlewnej na unijnym rynku. Sytuację pogarsza rozprzestrzeniający się w Niemczech wirus afrykańskiego pomoru świń...
Liczba żywca wieprzowego od stycznia do lutego, jak informuje portal 3trzy3.pl, ma wzrosnąć o około 25% w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku.
 
Według Ministerstwa Rolnictwa i Spraw Wsi ilość żywca wieprzowego poddawanego ubojowi znacznie wzrosła od sierpnia 2020 r. Dynamika wzrostu jest szczególnie duża w ostatnich miesiącach, a ilość ubojów w listopadzie i grudniu zwiększyła się o ponad 40% rok do roku.
 
Na początku stycznia odnotowano kolejny spadek cen żywca wieprzowego z około 36,7 juanów (około 21 zł) za kilogram do około 32 juanów (18 zł).
 
Ceny wieprzowiny również zaczęły spadać z 47,64 juana (około 27 zł) za kilogram w styczniu do 45,30 juana (26 zł) na dzień 4 lutego.
 
  • Więcej informacji na temat hodowli trzody chlewnej znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2021

Hoduj z głową świnie:

-Otwarcie kolejnej hodowli

-Nowości dla hodowców świń

-Gdy trzeba oszczędzać

-Jak nie cynk, to co?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2021

Hoduj z głową bydło:

-Wołowina ma potencjał

-Użytki zielone po zimie

-Kiszone ziarno kukurydzy

-Białko białku nierówne

-Jaką prasę wybrać ?

PRENUMERATA