Świnie z UK poleciały do Chin

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
02-07-2020,10:30 Aktualizacja: 02-07-2020,9:58
A A A
Trzy samoloty z trzodą chlewną wysłano z Wielkiej Brytanii do Chin. Świnie pochodzą z Genesus Nucleus Farms i mają pomóc w szybkiej odbudowie pogłowia trzody chlewnej w Państwie Środka.
 
Trzoda chlewna z Genesus Nucleus Farms w Wielkiej Brytanii trafiła do duńskiego przedsiębiorstwa działającego w Chinach, Scandinavian Farms - informuje Euro Meat News.
 
Jest to największa operacja dla Genesus Inc w Chinach i niesie ze sobą duże zmiany.
 
Do tej pory firma korzystała z duńskiej genetyki DanBred. Jednak rasa ta potrzebuje więcej opieki ze strony pracowników. 
 
ceny tuczników, żywiec wieprzowy, USA, Chiny, koszt produkcji, ASF

Tuczniki w Chinach są znacznie droższe niż w USA

Cena żywca wieprzowego na światowych rynkach jest bardzo rozbieżna. Najmniej pieniędzy otrzymują rolnicy z USA, a najwięcej producenci z Azji.    Duża rozbieżność cen tuczników na światowym rynku daje szansę na wysoki zarobek dla...
Chińska firma posiada dwa stada zarodkowe liczące 1,6 tys. loch duńskiej genetyki oraz stado produkcyjne 14 tys. macior od, których uzyskuje się 350 tys. tuczników rocznie. 
 
Produkcja trzody chlewnej w Chinach nie jest taka sama jak w Danii. Dlatego firma postanowiła zając się hodowlą świń o mniejszych wymaganiach, które sprowadziła z Anglii.
 
Scandinavian Farms jest duńską korporacją, która założyła stado Danbred Nucleus w Chinach w 2013 r. 
 
Dzięki nowej rasie zakupionej od Genesus Nucleus Farms firma spodziewa się uzyskać około 16,5 prosiąt na miot. U rasy DanBred uzyskiwano 17 - 18 prosiąt. 
 
Nowa rasa mimo niższej liczby prosiąt w miocie pozwala uzyskać wyższą masę urodzeniową, co wpływa na to, że zwierzęta są silniejsze i szybciej osiągają masę ubojową. 
 
W Chinach cena paszy jest o około 60% wyższa niż w Danii. Dlatego ważne jest, aby świnie były silny od urodzenia, aby lepiej wykorzystywały paszę i szybciej osiągać masę rzeźną.
 
Informacje dotyczące hodowli i produkcji trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2020

Hoduj z głową świnie:

-Jest sukces czy go nie ma?

-Eliminują muchy na dobre

-Kaszel w chlewni

-Cykl zamknięty na życie

-Koronowirus w wieprzowinie?

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2020

Hoduj z głową bydło:

-Wracamy do normalności

-Shredlage w praktyce

-Za i przeciw tłustej diecie

-Uwaga na stres cieplny

-Jak uniknąć podgrzania?

PRENUMERATA