Liczba przypadków ASF w Niemczech rośnie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
30-10-2020,11:30 Aktualizacja: 30-10-2020,11:26
A A A
Afrykański pomór świń (ASF) w Niemczech został potwierdzony u dzików w południowo-wschodniej Brandenburgii we wrześniu. Obecnie liczba przypadków przekroczyła 100. 
 
Wirus ASF w Niemczech jak do tej pory nie został potwierdzony w żadnej fermie trzody chlewnej. Jest on jednak odnotowywany w populacji dzików. 
 
Jak wynika z oficjalnych danych zaledwie w ciągu kilku dni u naszego zachodniego sąsiada potwierdzono 24 nowe przypadki choroby. Wczoraj potwierdzono 9 nowych przypadków. Tym samym bilans ASF wzrósł do 103. 
 
Obecnie potwierdzono 13 przypadków w powiecie Spree-Neisse, 83 w powiecie Odra-Sprewa i 7 w powiecie Märkisch-Oderland.
 
Wirus najczęściej jest odnotowywany w Brandenburgii, czyli w rejonie gdzie potwierdzono pierwsze zakażone dziki.
 
koronawirus, Covid-19, spadek cen skupu tuczników, spadek spożycia wieprzowiny, globalny kryzys,

Rynek wieprzowiny pod ogromną presją Covid-19

Pandemia koronaiwrusa ma negatywny wpływ na całą gospodarkę w tym na branżę trzody chlewnej. Zamknięcie branży gastronomicznej oraz zakaz organizacji imprez masowych przekłada się na spadek spożycie wieprzowiny, a to wywołuje presję na cenę...
Minister rolnictwa Meklemburgii dr Till Backhaus wezwał do jedności w zakresie kontroli ASF w Brandenburgii. Taką epidemię zwierząt można skutecznie zwalczyć tylko wtedy, gdy wszyscy współpracują i stosują niezbędne zasady. 
 
Niemieckie Ministerstwo Rolnictwa przypomina, że jak dotąd trzoda chlewna utrzymywana na terenie tego kraju jest wolna od wirusa. 
 
Jednak na obszarach, na których potwierdzono ASF, istnieje 300 ferm trzody chlewnej, w których jest utrzymywane łącznie 85 tys. świń.
 
Aby ograniczyć migrację zakażonych dzików z Polski, Komisja Europejska przyznała Niemcom wsparcie finansowe na budowę solidnego ogrodzenia na granicy. 
 
Jak podkreślają przedstawiciele władzy głównym zagrożeniem w rozprzestrzenianiu się wirusa jest czynnik ludzki i w związku z tym rząd nawołuje do przestrzegania zasad bioasekuracji. 
 
  • Więcej informacji na temat afrykańskiego pomoru świń znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu Hoduj z Głową Świnie. ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 5/2020

Hoduj z głową świnie:

-Jaka kukurydza dla świń?

-Sposób na niski FCR

-Nowy szczep świńskiej grypy

-Na gryzonie w chlewni

-Chlewnia na 80 loch

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2020

Hoduj z głową bydło:

-Wysokie przyrosty się opłacają

-Młóto browarniane dla opasów

-500+ dla krowy

-Co na początek laktacji?

-Schorzenia racic w praktyce

PRENUMERATA