Francja boi się ASF. Buduje płot na granicy z Belgią

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
16-10-2018,12:00 Aktualizacja: 15-10-2018,21:16
A A A

Zapora przed pomorem powstaje w kilku departamentach graniczących z tymi terenami w Belgii, na których znaleziono zarażone dziki.

W północnych departamentach Francji władze, jak informuje TVP 1, wydały ograniczenia w dostępie do lasu i czasowy zakaz polowań oraz zakaz pozyskiwania i transportu drewna. Powstaje tam również płot pod napięciem.

- Budujemy zaporę bo nie chcemy mieć przypadków ASF we Francji. Ofiarami są zarówno myśliwi, którzy nie mogą polować, ani wchodzić do lasów oraz farmerzy, którzy obawiają się konsekwencji ekonomicznych - mówi Patric Maasent z organizacji myśliwych we Francji.

ognisko asf, wirus asf, ministerstwo rolnictwa, przypadek asf

Ognisk ASF nie było tam od ponad roku. Gminy zostaną uwolnione?

Wirusa ASF na terenie niektórych terenów leżących na Podlasiu, Lubelszczyźnie i na Mazowszu nie wykryto od ponad roku, zarówno u dzików jak i u świń domowych. W związku z tym, zdaniem służb weterynaryjnych nie ma podstaw...

Bezpośrednie zagrożenie afrykańskim pomorem świń we Francji, jak donosi TVP 1, dotyczy niemal 100 gospodarstw.

- Pilnujemy bioasekuracji żeby zmniejszyć ryzyko zakażenia. Weterynarze mają nad gospodarstwami ścisły nadzór - mówił Frederic Carre, przedstawiciel lokalnych władz.

W miejscach, gdzie nie da się postawić ogrodzenia mają zostać rozpylone środki odstraszające dziki. Lokalne francuskie władze, jak informuje TVP 1 informują, że zabezpieczenie granicy francusko-belgijskiej ma potrwać tydzień.

  • Informacje dotyczące afrykańskiego pomoru świń oraz tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 1/2024

Hoduj z głową świnie:

-Skąd się biorą stereotypie u świń?

-Jednym głosem w imieniu hodowców

-Zimowe wyzwania na odchowalni i tuczu

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 1/2024

Hoduj z głową bydło:

-Gdy brakuje kiszonki z kukurydzy

-Kiszonki i woda nie mogą zamarzać

-Zimny wychów na zdrowie

-Jak walczyć z chorobami racic?

 

PRENUMERATA