Chiny odbudowują pogłowie trzody chlewnej?

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
17-08-2021,12:40 Aktualizacja: 18-08-2021,9:36
A A A
Pogłowie świń w Chinach w ciągu ostatnich 12 miesięcy wzrosło niemal o 100 mln sztuk. Spowodowało to wzrost produkcji wieprzowiny w tym kraju oraz spadek cen. 
 
Afrykański pomór świń (ASF) w Chinach wywołał duże spadki pogłowia trzody chlewnej. W ostatnim czasie kraj ten na wiele sposobów starał się odbudować pogłowie świń. 
 
W ciągu ostatnich 12 miesięcy, jak podaje portal euromeatnews.com, całkowita liczba świń wzrosła o prawie 100 mln sztuk. W efekcie produkcja wieprzowiny również została ponownie ożywiona, a ceny spadły. 
 
tuczniki, cena tuczników, wieprzowina, mięso wieprzowe, tuczniki w Niemczech, VEZG, żywiec wieprzowy, świnie

Tuczniki są poszukiwane i w cenie. Jak długo?

Ceny tuczników w Niemczech utrzymują się na niezmienionym poziomie. W Polsce zakłady poszukują żywca i w strefach wolnych od ASF płacą za niego stawki wyższe, niż u naszych zachodnich sąsiadów. Nie wiadomo jednak, jak długo utrzyma...
Mimo tych zmian w 2021 r. jest spodziewany tylko niewielki spadek importu, ponieważ wirus ASF wciąż ogranicza produkcję w wielu regionach kraju. 
 
Chińskie Ministerstwo Rolnictwa podało, że pod koniec czerwca pogłowie loch wzrosło o niemal 26% i osiągnęło poziom 45,64 mln sztuk.
 
Ogólna liczba trzody chlewnej wzrosła w ciągu roku o 99,2 mln sztuk (29,2%) do poziomu 439,11 mln świń. Tym samym populacja świń w Chinach wróciła do poziomu z końca 2017 r.
 
Jednocześnie w pierwszej połowie 2021 r. odnotowano wzrost produkcji wieprzowiny. Według oficjalnych danych ubito łącznie 334,4 mln świń, co stanowi wzrost o 86,4 mln świń, czyli 34,4%.  
 
Produkcja wieprzowiny również wzrosła o 35,9% do 27,2 mln ton. W efekcie odnotowano gwałtowny spadek cen, które od początku roku zmniejszyły się o około 60%. 
 
Aby zapobiec silniejszym obniżkom cen rząd wprowadził środki interwencyjne w postaci zwiększonego magazynowania, co doprowadziło do ustabilizowania notowań tuczników.  
 
Według departamentu rolnictwa Chiny nadal zmagają się z wirusem ASF w stadach świń. Oficjalne informacje donoszą że od początku roku odnotowano 11 ognisk, w wyniku których zabito 2216 świń. 
 
  • Więcej informacji na temat hodowli trzody chlewnej znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ

 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2021

Hoduj z głową świnie:

-Produkuje tuczniki w strefie ASF

-Bioasekuracja nie jest straszna

-Otłuszczanie a rozród loch

-To nie koniec ASF

-Psy mogą pomoc zwalczyć ASF

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2021

Hoduj z głową bydło:

-Śruta sojowa od A do Z

-Zadbaj o zdrowe racice

-Jak powstaje idealna bela?

-Jakie białko w dawkach?

-Z automatyka za pan brat

PRENUMERATA