Ceny żywca wieprzowego są stabilne

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
19-05-2016,8:15 Aktualizacja: 19-05-2016,17:36
A A A

Tuczniki w 19 tygodniu 2016 r. tj. od 9 do 15 maja zdrożały o 23-25 groszy zarówno jeśli chodzi i żywiec jak i wagę bitą ciepłą wbc. Obecnie ubojnie nie mają już takiego problemu z zaspokojeniem swojego zapotrzebowania na surowiec - informuje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej.

Wieprzowina w poprzednim tygodniu nie cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, na jakie liczyli przetwórcy. Wiele produktów nadal zalega na półkach sklepowych. Wszystko przez niesprzyjającą pogodę. Jednak kolejny weekend zapowiada się słonecznie, więc sezon grillowy ponownie ruszy, co może spowodować większe zainteresowanie tym mięsem.

wieprzowina, ukraina, import wieprzowiny, żywiec wieprzowy

Import wieprzowiny przez Ukrainę zdecydowanie maleje

Rosyjskie embargo oraz kryzys polityczny i gospodarczy na Ukrainie wpłynęły na znaczne ograniczenie importu wieprzowiny do tego kraju - informuje Polski Związek Hodowców i Procentów Trzody Chlewnej Polsus na podstawie FAMMU/FAPA....

Ceny tuczników są stabilne. W transakcjach członków KZP-PTCH w ubiegłym tygodniu wyniosły 4,65 zł/kg żywca. W notowaniach zebranych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w 18 tygodniu 2016 r. producenci otrzymywali 5,64 zł/kg wbc w klasie E.

Ceny żywca wieprzowego zdaniem analityków KZP-PTCH w najbliższych dniach mogą jednak utrzymać się na zbliżonym poziomie a ich wzrost zostanie zahamowany. Sprzyja temu malejący kurs Euro, który obecnie jest bardzo wysoki i wynosi 4,3937 zł.

asf, ognisko ASF, trzoda chlewna, ograniczenia

ASF. Aktualna sytuacja w Europie Wschodniej

Wirus ASF nieustannie atakuje i zabija dziki w Polsce w regionie objętym ograniczeniami. Od stycznia do kwietnia 2016 r. spowodował w Polsce 10 nowych przypadków, a w innych krajach które z nim walczą w sumie 725. Afrykański...

Przetwórcy w Unii Europejskiej w najbliższym czasie będą prawdopodobnie zmniejszali cenę skupu. Jeszcze w ubiegły tygodniu ubojnie wręcz ścigały się w oferowaniu coraz wyższych cen za żywiec z uwagi na jego brak. Stąd wzrosły one o 2,9 Eurocentów w Holandii do aż 6 Eurocentów w Wielkiej Brytanii.

Tuczniki w Niemczech w ubiegłym tygodniu w środę były droższe o 4 Eurocenty i wyniosły 1,42 Euro za kilogram wbc tj. ok. 6,30 zł/kg wbc. Zachowały one tym samym trend z ostatnich trzech tygodni, podczas których wzrosły łącznie o 14 Eurocentów. Z informacji przedstawionych przez analityków KZP-PTCH wynika, że w kolejnym tygodniu raczej nie będzie podwyżek i cena utrzyma się na tym samym poziomie.

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2024

Hoduj z głową świnie:

-Żeby rozród działał dobrze

-Tucz świń w cyklu otwartym. Genetyka i zdrowie

-Okiem doradcy - bioasekuracja ASF

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2024

Hoduj z głową bydło:

-Okiem doradcy - cicha ruja

-Sucha masa jest kluczowa

-Jak liczyć koszty żywienia w produkcji mleka?

-TMR w teorii i praktyce

 

PRENUMERATA

 

9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu